Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 31.10.15
Gry samochodowe to jedne z najważniejszych produkcji w branży elektronicznej rozrywki. Słynne serie sprzedają się w dziesiątkach egzemplarzy, czy dołączy do nich najnowszy tytuł traktujący o rajdach, czyli WRC 5? Mieliśmy okazję zrecenzować tę produkcję zarówno na PC z podłączoną kierownicą - i chociaż symulatorem nie jest, to jeździ się nieźle, o czym zaświadcza Radek Lis. Michał Król testował wersję konsolową z padem w ręce - i też jest nieźle. No właśnie - nieźle, tak można podsumować WRC 5, fani motoryzacji nie powinni być jednak rozczarowani. W tym Giermaszu także produkcja z Japonii - a skoro tak, to wiadomo, że recenzuje Andrzej Kutys. I w jego relacji Dragon Quest Heroes to solidna produkcja "z wyższych stanów średnich". Radek Lis jeździł, ale i nie zapomniał o swoim dziale Technologie, w programie mówimy między innymi o tym, skąd pomysł na liczenie dzwonków w telefonie. I wreszcie "Stare, ale jare": przypominamy słynną strzelankę Unreal.

Na kolejną, 164. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 7 listopada o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 10 listopada od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 24.10.15
Tak zwane remastery często są porównywane do "odgrzewanego jedzenia". Skoro tak, to czy wiecie, że na przykład zapiekanki są często smaczniejsze na drugi dzień, ha? Tak więc nie zdziwiliśmy się w redakcji Giermaszu, że przeniesiona z konsoli Sony PS3 świetna trylogia gier akcji i na PS4 sprawdza się znakomicie: o czym zaświadcza Michał Król, recenzujący Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a - jako osoba, która pierwszy raz zetknęła się z serią - i Andrzej Kutys - jako ten, który ogrywał jeszcze na poprzedniej generacji. W tym Giermaszu goście: dziennikarz Rafał Molenda zmierzył się z Might & Magic Heroes VII i w jego ocenie to dobre nawiązanie do kultowej trzeciej części tej serii turowych strategi RPG - szkoda, że na razie niedomaga strona techniczna. Za to kobieta w naszym towarzystwie, dziennikarka Agata Hawrylczuk ograła inną "turówkę" i mimo zastrzeżeń, poleca: Armello jest prześliczne w warstwie artystyczno-muzycznej, chociaż pewne elementy rozgrywki można by poprawić. Mówimy także o naszych grach w kąciku "Gramy po polsku", a ekspertyzę nowych technologii sporządza Radek Lis z drapieżnym akcentem zabójczych zębów 3D. Na koniec Stare, ale jare świetne Defender of the Crown.

Na kolejną, 164. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 31 października o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 3 listopada od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 17.10.15
... i w ciemności związać, he he he... Dobrze, teraz na poważnie: targi PGA w Poznaniu to była wręcz doskonała okazja, aby porozmawiać z polskimi twórcami gier. W hali "Indie" znaleźliśmy m.in. studia Flying Wild Hog (Hard Reset Redux, Shadow Warrior 2), Robot Gentleman (60 Seconds!), SuperHot Team (SuperHot), Digital Melody (Timberman, Risky Rescue), 11 bit studios (This War of Mine: The Little Ones) oraz Techland (Dying Light) i CreativeForge Games (Hard West). Ich gry recenzowaliśmy, o ich grach wielokrotnie mówiliśmy, a teraz zapraszamy do słuchania rozmów z twórcami. Wreszcie, w jednej z hal znaleźliśmy także Nintendo, sprawdziliśmy, jak działa "symulator krowy" na stoisku Farming Simulator - i oglądaliśmy, jak na stoisku CDP gra się w "planszówkę" Wiedźmina. Jednym słowem - gorąco polecamy naszą dopiero co nagraną relację z poznańskich targów PGA.


Na kolejną, 163. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 24 października o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 27 października od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 10.10.15
Jak doskonale wszyscy wiedzą, uprawianie sportu grozi kontuzją... No chyba, że to bezpieczny sport - z padem w ręce i przed konsolą, he he. W tym Giermaszu dwie recenzje gier sportowych. Czy może inaczej: jedna świetna gra o koszykówce, Andrzej Kutys gorąco poleca NBA 2K16. I druga gra, prawie sportowa, bo traktująca o dosyć brutalnej odmianie futbolu amerykańskiego w realiach Warhammera - Blood Bowl II z pewnymi zastrzeżeniami bardzo się naszemu gościowi Jarkowi Gowinowi podobało. W kąciku Gramy po polsku Michał Król z portalu HCgamer mówi między innymi o tym, że wkrótce będziemy grali w przygotowaną w Polsce grę - również sportową - i pojeździmy na torze żużlowym. Do naszego studia przyszedł także ekspert od technologii Radek Lis, rozmawiamy między innymi o gorącym przycisku na jednym ze smartfonów. Na koniec Stare, ale jare Cannon Fodder.

Na kolejną, 162. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 17 października o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 20 października od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 03.10.15
Słuchając początku programu chciałoby się rzec, że redakcja Giermaszu poszła w rozsypkę... Ale spokojnie, wszystko toczy się swoim z góry ustalonym torem: tak więc skoro Andrzej Kutys w studiu, to na niego spadły recenzenckie obowiązki. Dwie produkcje zgoła różne, bo One Piece: Pirate Warriors 3 to całkiem fajna, radosna "sieczka" na podstawie znanego, zabawnego anime. I o ile nie macie "japoniowstrętu" to można się tym tytułem zainteresować. Fani przygodówek point'n'click, chociaż to niszowy gatunek, narzekać nie mogą, bo niedawno dostali Stasis, czyli kosmiczny thriller z elementami horroru - i to całkiem udana produkcja za sensowne pieniądze. Tymczasem Michał Król z portalu HCgamer rozbijał się po świecie, czyli zgodnie z planem pojechał do Warszawy na Pixel Heaven. W tym Giermaszu relacja z tej imprezy a także krótka rozmowa z przedstawicielami bydgoskiego Vivid Games, czyli twórców bardzo popularnego Real Boxing. W studiu pojawił się także nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, na koniec zdołaliśmy jeszcze sprawdzić, co ciekawego dzieje się w branży.

Na kolejną, 161. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 10 października o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 13 października od 22 do 23.