Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 28.11.15
Nie zwalniamy tempa: znowu mamy trzy recenzje w programie. Wszystkie produkcje sieciowe: dwie strzelanki i jedna samochodówka. Po pierwsze, Michał Król doskonale bawi się na polach bitew znanych doskonale fanom Gwiezdnych Wojen w gorąco polecanej produkcji Star Wars: Battlefront. Z jednym zastrzeżeniem - że miłośnicy wyczynowej zabawy muszą poszukać innego tytułu. Na przykład Call of Duty: Black Ops III. Właśnie Michał Król miał okazję porównać i stwierdzić, że o ile Star Wars jest dla wszystkich - to Black Ops jest... dla wszystkich, jak sporo poćwiczycie i nie odstraszą Was pierwsze porażki w starciu ze starymi wyjadaczami. A Andrzej Kutys ma pewien problem z oceną Need for Speed. Najnowsza odsłona znanej serii zręcznościowych ścigałek, tak jak daje całkiem sporo frajdy z jazdy - tak daje też trochę podstaw do narzekania. W dziale Technologie Radek Lis opowiada między innymi o powrocie Nokii a Michał, oprócz strzelania się po sieci, znalazł też czas, aby opowiedzieć o tym, jak się Gra po polsku.

Na kolejną, 169. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 5 grudnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 8 grudnia od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 21.11.15
Ponieważ ostatnio mieliśmy w Giermaszu sporo gości z recenzjami, Andrzej Kutys w spokoju mógł ogrywać najnowszą odsłonę serii jRPG Tales of Zestiria. I chyba czasu na to miał aż za dużo, bo z recenzji wszedł filozoficzny esej o tym dlaczego nawet fajne jRPG (a recenzowana produkcja nie rozczarowuje) podobają się tylko wybranej grupce fanów. Jako odskocznię mamy jeszcze drugą recenzję autorstwa Andrzeja - to była tylko formalność: The Book of Unwritten Tales 2 opisaliśmy już w wersji na PC i bardzo się podobało, więc w wersji na konsole sprawdziliśmy tylko, czy wygodnie się gra bez komputerowej myszki. Potwierdzamy, że tak. Nie zabrakło kącika "Gramy po polsku", koronnej dyscypliny Michała Króla z portalu HCgamer, a w nim mówimy między innymi o gradobiciu nominacji ważnych nagród dla przygód Białego Wilka. W kąciku technologicznym nasz ekspert Radek Lis mówi między innymi o premierach najnowszych, ciekawie zapowiadających się smartfonów. Na koniec Stary, ale jary - i jakże słynny i ważny - Quake.

Na kolejną, 167. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 28 listopada o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 1 grudnia od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 14.11.15
Kolejne części wydawane co roku, krótka, efektowna, acz do bólu oskryptowana filmowo-korytarzowa rozgrywka dla jednego gracza - dla krytyków synonim komercji, dla innych dobra zabawa i przystawka przed zabawą w strzelanie się z innymi graczami po sieci. Mimo sarkania "hardkorowców", nowe Call of Duty: Black Ops III oczywiście znowu świetnie się sprzeda - i w sumie się nie dziwimy, Michał Król ograł kampanię dla jednego gracza i co tu kryć: bardzo mu się spodobała. Recenzja multiplayera za tydzień. W tym Giermaszu goście: Jarek Gowin wcielił się w rolę amerykańskiego wrestlera: po średniej ubiegłorocznej grze, tegoroczne WWE 2K16 dostaje od nas wysoką notę. Inny nasz gość Rafał Molenda ma dylemat jak ocenić sieciowe potyczki wielkich okrętów w World of Warships - bo gra się fajnie, ale obiecali nowe okręty do wyboru a tu cisza... Andrzej Kutys niezmiennie odpytuje Michała o nowości ze świata gier polskich, w studiu pojawił się także nasz spec od nowych technologii Radek Lis. Na koniec Stare, ale jare Decathlon.

Na kolejną, 167. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 21 listopada o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 24 listopada od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 07.11.15
No teraz to już przesadziliśmy: w tym Giermaszu aż cztery recenzje! I tak: tradycyjnie jesienią mamy nową odsłonę serii o Zabójcach i Templariuszach: w opinii naszego gościa Agaty Hawrylczuk (fanki cyklu), nowy Assassin's Creed: Syndicate to jedna z najlepszych odsłon serii, chociaż nie obyło się bez małych potknięć. Kopanito All-Stars Soccer, które recenzuje Michał Król, to nostalgiczna wycieczka w czasy szalonych, zręcznościowych gier o piłce nożnej, a ta produkcja może też przekonać do siebie nowych graczy. Szkoda za to, że wielce wyczekiwana przygodówka point'n'click Armikrog, w opinii Jarka Gowina oprócz zachwycającej oprawy graficznej, nie dorównała pierwowzorowi, genialnemu The Neverhood. I wreszcie absolutny debiut recenzencki radiowego kolegi Kuby Adamiaka, który lubi horrory i naprawdę poleca wyprawę na dno oceanu-koszmaru w grze SOMA. Andrzej Kutys tym razem nie recenzuje, ale odpytuje za to Michała w kąciku "Granie po polsku", a Radek Lis tradycyjnie opowiada o tym, co nowego w świecie technologii. Na koniec Stare, ale jare Boulder Dash.

Na kolejną, 166. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 14 listopada o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 17 listopada od 22 do 23.