Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 26.12.15
Prawie 100 gier zrecenzowanych, oczy czerwone a ręce niczym szpony kurczowo zaciśnięte na padach... Ale dla naszych słuchaczy wszystko, prawda? Gra roku? Oczywiście Wiedźmin 3: Dziki Gon. Chociaż to tylko wierzchołek góry z naprawdę fajnymi produkcjami, żeby wymienić na przykład Bloodborne i Dying Light, i wiele, wiele innych świetnych pozycji. Recenzowali je dla Was Andrzej Kutys i Michał Król, a także gościnnie nasi radiowi koledzy: Agata Hawrylczuk, Jarek Gowin i Rafał Molenda. Rok 2015 był - jak się wydaje - bardzo dobry, a 2016 zapowiada się jeszcze lepszy. Także przed nami jeszcze wiele, wiele spotkań w kolejnych wydaniach Giermaszu, na które już zapraszamy.

Na kolejną, 173. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 2 stycznia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 5 stycznia od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 19.12.15
Jeżeli jeszcze zastanawialiście się, czy zwariowany sandbox z gigantyczną ilością wybuchów, czyli Just Cause 3 to dobry prezent pod choinkę - to się nie zastanawiajcie... Michał Król uwielbia, chociaż zwraca uwagę na jeden mały drobiazg, który może uprzykrzyć zabawę - na szczęście zdradza też, jak sobie z tym poradzić. W studiu też gość Kuba Adamiak z recenzją dodatku "Spotkajmy się" do znanego symulatora życia The Sims 4 - jak lubicie, to się raczej nie rozczarujecie. Mamy też symulator żużla i to od polskiego studia: również gościnnie dziennikarz Jarek Gowin chwali FIM Speedway Grand Prix 15 chociaż to gra raczej dla fanów "czarnego sportu". I wreszcie (aż) czwarta recenzja i kolejny gość, znana już z Giermaszu Agata Hawrylczuk wypróbowała grę strategiczną stworzoną na modłę słynnych kiedyś Settlersów. Okazuje się, że Valhalla Hills jest niczego sobie, chociaż wersja na Mac ma jeden, irytujący problem. Andrzej Kutys tymczasem w zalewie recenzji znalazł czas, aby odpytać, po pierwsze: Michała Króla o nowinki z naszej branży w dziale Gramy po polsku. Odwiedził nas też Radek Lis i poplotkowaliśmy między innymi "co tam się Panie plotkuje" o nowościach Apple czy Samsunga.

Na kolejną, 172. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 26 grudnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 29 grudnia od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 12.12.15
Jeszcze jest chwila, aby przemyśleć tegoroczne prezenty dla gracza. Jeżeli się zastanawialiście, czy kupić na przykład Fallout 4 - to się nie zastanawiajcie. Co prawda Andrzej Kutys zwraca uwagę na bolączki tej produkcji, ale i przyznaje jedno: jak lubicie poszwendać się po dużym, otwartym świecie, najnowszy Fallout 4 może wciągnąć na długie godziny. Za to rzeczywistość gracza w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege to ciasne budynki, spluwy, terroryści i zakładnicy kontra oddziały specjalne. Michał Król w recenzji przyznaje, że bardzo polubił tę kooperacyjną strzelaninę dla wielu graczy. Ale kampanii dla jednej osoby w niej nie ma, pamiętajcie o tym. I jeszcze jedna, zgoła inna produkcja na koniec programu: nasz kolega dziennikarz radiowy (nie pierwszy raz gościnnie w Giermaszu) wyruszył na pola swoim ciągnikiem i dobrze się bawił z Symulatorem Farmy 2016. Oczywiście to nie jest gra dla hardkorowców. Nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis zwrócił uwagę między innymi, jak premiera płyty znanego zespołu może wpłynąć na wielki serwis streamingowy.

Na kolejną, 171. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 19 grudnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 22 grudnia od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 05.12.15
Przy tej ilości gier do recenzji jakie cały czas mamy, nie możemy ani przez chwilę zwolnić tempa i w tej audycji znowu trzy recenzje (czyli znowu niestety bez przeglądu tygodnia). Z tej trójki, dwie produkcje polskie: gościnnie Agata Hawrylczuk oceniła strategię Hard West i jest naprawdę dobrze, chociaż przydałoby się nieco poprawek. Michał Król - który tradycyjnie prowadzi też w Giermaszu kącik Gramy po polsku - ograł drugi rodzimy tytuł, mianowicie przygodówkę point'n'click Bulb Boy. Świetnie chore to dzieło, acz krótkie niestety. Jest też recenzja gry "zagramanicznej": dziennikarz radiowy Michał Elmerych (debiut w Giermaszu), wielki fan serii Football Manager ocenił najnowszą część z cyferką 16. Jak lubicie godzinami wpatrywać się w tabelki, analizować taktykę, działać na rynku transferowym - lepiej trafić nie możecie. W studiu pojawił się także nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, jak zawsze kompetentnie opowiada i przybliża najnowsze informacje ze świata IT. Na koniec Stare, ale jare Frontier: Elite II.

Na kolejną, 170. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 12 grudnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 15 grudnia od 22 do 23.