Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Więcej, fajniej, głośniej, ciężej, szybciej. No dobra, nie zawsze szybciej. Trudno przecież zmusić kilkudziesięciotonowego potwora do kłusu niczym siwka na otwartych bezdrożach Wielkopolski. Ale i tak czuć moc. Graliście w World olf Tanks? To zagrajcie jeszcze raz. Na Playstation 4 produkcja od Wargaming na nowo podbije Wasze serca. Od początku. Co tu gra? Ja nie mam się do czego przyczepić. W telegraficznym skrócie - World of Tanks to nastawiona na internetową rozgrywkę rozwałka, w której kierujemy czołgiem. To produkcja, która ma sprawić maksimum frajdy w krótkim czasie, w internetowym towarzystwie innych graczy. Tylko tyle i aż tyle, bo po niektórych porażkach wiemy, że po prostu wrzucić niepokornych, niesfornych graczy do jednego wora i zamknąć drzwi - to za mało. W World of Tanks czekają na nas powiadomienia i aktualizacje różnego rodzaju, które sprawiają, że czujemy się dopieszczeni mimo tego, że to model free to play. Do tego tematu jeszcze za chwilę wrócę...

[Gra jest do ściągnięcia za darmo z cyfrowego sklepu]
GIERMASZ-Recenzja World of Tanks

Co w takiej grze jest najważniejsze? Inni ludzie. I tu nie ma najmniejszego zawodu. Czekanie na kolejne starcie jest krótkie, serwery pełne są kanapowych czołgistów, którzy tylko czekają, żeby przyłączyć się do naszej brygady albo spróbować odstrzelić nam kuper. Zdarza się, że trochę śmiesznie wyglądają próby dowodzenia przez niektórych graczy. Ktoś tam komenderuje "Za mną!", a reszta rozjeżdża się jak Polska wycieczka na bazarze w Tunezji.

Odpowiednio wyregulowany jest też poziom trudności. Na początku dostajemy małe fory od twórców, tak żeby wyrównać szanse ze starymi wyjadaczami i żebyśmy nie zniechęcili się patrząc kolejny raz na dymiącą kupę złomu, która przed chwilą jeszcze dumnie siała zamęt wysyłając w stronę wrogów setki kilogramów zniszczenia i pożogi w postaci pocisków.

No właśnie, a jak wygląda taka pożoga? Bardzo ładnie. Śmiem twierdzić, że grafika to jedna z najmocniejszych stron World of Tanks. Mapy są w porządku, otoczenie też. Fajnie wygląda zmienna pogoda i działania nocą. Najlepiej jednak prezentują się modele czołgów - bogate w detale, maskowanie, które sobie wybierzemy, fajnie się też poruszają, warczą, kręcą wieżyczkami, podskakują, no generalnie naprawdę jest git.

Gra oferuje naprawdę dużo. Nie sposób napisać o wszystkim. Jest zbieranie doświadczenia, różnorodne tryby walk, choć dla mnie najfajniejsza jest klasyczna potyczka, dołączanie do klanów, naprawdę wiele, wiele, wiele i jeszcze raz wiele czołgów z różnych epok, dużo chętnych do gry, fajne mapy.

Są też mikropłatności, ale na tyle nienachalne, że można się spokojnie bez nich obyć. No wszystko, wszystko, wszystko co trzeba, żeby internetowa rozwałka bez kompleksów nabrała rumieńców. A World of Tanks rumieni się jak rozgrzana do czerwoności łuska odłamkowego, który właśnie wypadł z komory ładowania.
 

Zobacz także

2023-02-04, godz. 06:00 Dead Space Remake [Xbox Series X] Widziałem, że niektórzy piszą, że to jak zupełnie nowa produkcja, nowa jakość, niemal jak coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. A przecież widzieliśmy… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 Hi-Fi Rush [Xbox Series X] Najpierw straszyli ludzi w horrorach, potem zabawili się z duchami z japońskiego folkloru, a teraz studio Tango Gameworks stworzyło trzecioosobową rytmiczną… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake [Xbox Series X] Kraina absurdu z ulubieńcami dzieci... i niektórych dorosłych w tle. SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake nawet nie czerpie pełnymi garściami z szalenie… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej
12345