Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
No dobra - weźcie wszystkie sieciowe strzelanki jakie znacie, wciśnijcie do maglownicy i wyciśnijcie z nich to co najlepsze. A napój, jaki Wam wyjdzie nazwijcie Overwatch. Nowa gra Blizzarda zawsze jest wydarzeniem. Tak jest i tym razem. Programiści uważnie słuchali graczy albo sami wyciągnęli wnioski z własnych doświadczeń i stworzyli grę niemal w sam raz. Stephen Hawking - ten sławny fizyk - jakiś czas temu stwierdził, że gdyby, teoretycznie ktoś z nas wpadł do czarnej dziury to wbrew powszechnej opinii miałby szansę na ucieczkę z niej. To odwrotnie jak w Overwatch. Ona zasysa mocniej, moja żona chyba zaczęła rozważać kupienie łomu, żeby oderwać mnie od pada. Co tu mamy? Może czego nie mamy. Nie ma kampanii. Jest sieciowa "łupanka", która polega a to na konwojowaniu jakiegoś transportu, albo z drugiej strony - na jego wyeliminowaniu czy zdobyciu terenu przeciwnika albo jego obronie. A wszystko dzieje się w zastraszającym, kolorowym, wybuchowym i głośnym tempie.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy CDP.pl
GIERMASZ-Recenzja Overwatch
Na razie do wyboru jest 21 postaci z różnych klas, z różnymi umiejętnościami i różnorakim uzbrojeniem. Postać wybieramy na początku, ale możemy ją zmienić już w czasie samej rozgrywki. Ta furtka bardzo się przydaje, kiedy okazuje się, że nasza taktyka nie sprawdza się w walce z przeciwnikami. Może się tak zdarzyć, bo bohaterowie są tak skonstruowani, żeby wykorzystywać słabość innych.

Mówiłem Wam już, że mecze są bardzo dynamiczne. Dużą zaletą jest też to, że rzadko zdarza się, żeby starcie zamieniło się w jakiegoś kilkudziesięcio minutowego kloca. Najczęściej wszystko trwa kilka, kilkanaście minut - w zależności od naszych umiejętności i doświadczenia. Właśnie! Doświadczenie. W Overwatch występuje, ale w szczątkowej formie - zdobywacie je, ale nie przekłada się na umiejętności postaci. Można ją dzięki niemu zmienić, dodać jakieś nowe stroje czy coś, ale to wszystko. Gdybym miał na siłę szukać minusów - to właśnie to byłaby wada, ja lubię pracować nad udoskonalaniem bohatera, to daje dużo satysfakcji, ale z drugiej strony dzięki temu podczas gry liczą się jedynie Wasze zdolności, refleks, zdolność przewidywania czy znajomość map.

Jest jeszcze jedna słaba strona Overwatch. To czynnik ludzki. Jeśli macie drużynę złożoną z przypadkowych graczy istnieje duże prawdopodobieństwo, że współpraca będzie się układać... różnie. Tak jak różni są ludzie - niektórzy się wydurniają, inni dopiero zaczynają swoją przygodę z grą i po prostu jeszcze się gubią, a inni będą lekceważyć grę zespołową. Dlatego najlepiej - jeśli macie taką możliwość, Overwatch wałkować ze sprawdzonymi kumplami, na których możecie polegać.

Overwatch gwarantuje wiele, wiele godzin rewelacyjnej rozrywki opakowanej w ładną, rysowaną grafikę. To nie jest kamień milowy, choć może się nim stać, jeśli Blizzard będzie regularnie wypuszczał aktualizacje, to jest esencja z najlepszych cech i najmocniejszych stron gier sieciowych, jakie do tej pory znaliśmy. Esencja, którą z całego serca polecam. Dawno nie czułem tak przyjemnych dreszczy przy naciskaniu spustu.
 

Zobacz także

2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Marvel's Midnight Suns [Xbox Series X] To jedna z tych produkcji, do których nie można podchodzić uprzedzonym. W komentarzach pod jej zapowiedziami było sporo marudzenia, że "co to za karty, że… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 Need for Speed: Unbound [Xbox Series X] Idealny start, zapach palonej gumy roznosi się po dzielnicy i ruszając z szóstej pozycji już po chwili siedzę na zderzaku drugiego w stawce Lamborghini Murciélago… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 The Callisto Protocol [Xbox Series X] Jedna z głośniejszych premier tego roku. To na pewno. Duchowy następca Dead Space? Tu już bym się kłócił. Horror? Owszem. Chwilami. Na pewno jednak solidna… » więcej
12345