Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Nie jest to pierwszy raz, gdy do naszej redakcji trafia gra dla dzieci. Ale mówiąc o produkcji na podstawie bardzo popularnej obecnie animacji stacji Nickelodeon - Psi Patrol: Rusza do akcji!, warto podkreślić, że to tytuł adresowany do naprawdę bardzo młodego odbiorcy. To nie jest seria LEGO, w którą mogą grać i dorośli, to nie są kolorowe przygody Spyro, Crasha czy Mario - bo dla przedszkolaka są jeszcze za trudne. A gdybym miał oceniać Psi Patrol: Rusza do akcji! jak normalną grę... no, nie byłby to najlepszy pomysł. To tak, jakbyście książeczkę dla bardzo małego dziecka zestawili z normalną powieścią dla młodzieży.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega .
GIERMASZ-Recenzja Psi Patrol: Rusza do akcji!

Więc - szczerze mówiąc - nie traktuję tego tekstu jako pełnoprawnej recenzji. Gdyby tak było... hmm... 16 etapów, które hardkorowy gracz przejdzie w kilkanaście minut, bardzo proste gierki z cyklu "dopasuj klocki" albo "znajdź drogę w labiryncie" - gdy drogę wskazują strzałki... Ale hardkorowy gracz - co mam nadzieję jest oczywiste i piszę to tylko dla porządku - tak więc naturalnie dorosły czy nastolatek który wie, co to gry komputerowe - NIE MA CO TU SZUKAĆ. To jest gra DLA PRZEDSZKOLAKÓW!

A w tej kategorii - mój czteroletni syn miał frajdę grając w Psi Patrol: Rusza do akcji! Oczywiście ta produkcja wygląda jak film animowany o pieskach, które ratują mieszkańców Zatoki Przygód dzięki super maszynom i pomocy 10-cio letniego chłopca Rydera. Mam porównanie, bo razem z synkiem nie raz serial obejrzałem - szczególnie, że tak powiem, oprawa kolejnych misji, odprawa, jaką pieski mają przed każdym zadaniem, to wygląda tak jak w bajce. A chociaż głównym rdzeniem rozgrywki są sekwencje platformowe, to zdarzają się wspomniane bardzo proste układanki czy etapy w czasie których kierowany przez dziecko piesek lata albo nurkuje. Dla przedszkolaka to - jak zaobserwowałem - wystarczająca różnorodność. Twórcy nie zapomnieli też, żeby za każdym razem, w każdej misji, podpowiedzieć dziecku co w danym momencie ma zrobić i jaki przycisk pada nacisnąć.

Z drugiej strony, zastanawiam się - chociaż nie traktujcie tego jako zarzut - czy w kwestii oprawy (a może i rozgrywki, kto wie?) nie dało się jednak zrobić więcej? Psi Patrol: Rusza do akcji! zrobiono na popularnym wśród niezależnych twórców silniku Unity i mimo, że z wierzchu gra wygląda jak serial, to w szczególe rozgrywki - na przykład w tłach, dzieje się niewiele - i wydaje mi się, że to raczej pójście na łatwiznę. Podobnie z rozgrywką, czy nie mogłoby się w trakcie misji dziać się jednak nieco więcej?...

... ale to tylko rozważania hardkora, które zupełnie nie przekładają się na to, dla kogo opisywana gra jest adresowana. Młodszy przedszkolak może pograć, mój czterolatek bawił się naprawdę dobrze. Tylko - Drodzy Rodzice - jeżeli już zdecydujecie się kupić Psi Patrol: Rusza do akcji!, to grajcie razem z dzieckiem. I nie za długo, kilkadziesiąt minut dziennie wystarczy w zupełności. Wtedy taki zakup/prezent świąteczny może mieć sens.
 

Zobacz także

2023-02-04, godz. 06:00 Dead Space Remake [Xbox Series X] Widziałem, że niektórzy piszą, że to jak zupełnie nowa produkcja, nowa jakość, niemal jak coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. A przecież widzieliśmy… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 Hi-Fi Rush [Xbox Series X] Najpierw straszyli ludzi w horrorach, potem zabawili się z duchami z japońskiego folkloru, a teraz studio Tango Gameworks stworzyło trzecioosobową rytmiczną… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake [Xbox Series X] Kraina absurdu z ulubieńcami dzieci... i niektórych dorosłych w tle. SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake nawet nie czerpie pełnymi garściami z szalenie… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej
12345