Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2019
GIERMASZ-Program z 30.03.19
Doprawdy - nasz redakcyjny fan strategii nie spodziewał się, że Driftland: The Magic Revival aż tak go zaskoczy. Łukasz Rabikowski, mówiąc wprost, jest tą grą zachwycony (a to jeszcze nie jest pełna wersja). Z kolei Andrzej Kutys, niestety, jest zawiedziony One Piece: World Seeker. Oparta na popularnym anime gra wygląda ładnie, ma otwarty świat... no, pusty otwarty świat... Agata Hawrylczuk sprawdziła, jak wygląda odnowiona na nową generację wersja Assassin's Creed III Remastered - i wygląda doprawdy zacnie. Tymczasem Bartek Czetowicz osobiście sprawdził fenomen ostatnich tygodni, czyli battle royale Apex Legends. Tak, tak - to działa, zresztą możecie sami za darmo ściągnąć i sprawdzić. Michał Król przygotował tradycyjnie kącik Gramy po polsku. Nie zabrakło w studiu także Radka Lisa w roli eksperta w kąciku o nowych technologiach.
GIERMASZ-Program z 23.03.19
W tym Giermaszu trzy razy jesteśmy stanowczo na "tak" - ale od jednej gry radzimy niestety trzymać się z daleka. Bartek Czetowicz ostatnio ciągle gra w sieciowe produkcje, więc nie dziwota, że zabrał się także za Tom Clancy’s The Division 2. I bardzo chwali. A o Beat Cop mówiliśmy już kiedyś w wersji na "blaszaki" - teraz polska produkcja łącząca elementy przygodówki i gry typu "time management" zadebiutowała na konsolach i Agacie Hawrylczuk (z drobnymi zastrzeżeniami) przypadła do gustu. Andrzej Kutys bawił się doprawdy słodką platformówką na przenośną konsolę 3DS: Kirby’s Extra Epic Yarn jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i gra się bardzo przyjemnie. Za to - niestety, bo liczyliśmy na więcej - Jarek Gowin nie poleca Left Alive: zamiast dynamicznych walk mechów dostaliśmy średnio grywalną, ślamazarną produkcję. Michał Król przygotował też kącik Gramy po polsku, a nasz Radek Lis sprawdził, co dzieje się w nowych technologiach.
GIERMASZ-Program z 16.03.19
Jak to miło recenzować grę, która jest kolejną odsłoną słynnej serii - i unosi ciężar oczekiwań fanów. Jarek Gowin z przyjemnością ograł Devil May Cry 5, jeżeli lubicie slashery - nastawione na walkę efektowne gry akcji, to koniecznie musicie spróbować opisywanej gry. Andrzej Kutys sprawdził LEGO Przygoda 2 - otwarte światy do eksploracji, mnóstwo budowania i szukania sekretów, to sedno tej gry. Nasz recenzent zastanawia się, czy dorosły gracz ma tu czego szukać? Łukasz Rabikowski zanurzył się w onirycznym klimacie gry Sunless Skies. Warto spróbować przetrwać w tym steam-punkowym świecie, przyda się jednakowoż niezła znajomość angielskiego. I jeszcze "symulator chodzenia" - The Occupation opowiada szpiegowską historię z czasów "zimnej wojny", Agacie Hawrylczuk gra się podobała, chociaż błędy to by mogli naprawić. Michał Król opowiedział co dzieje się u polskich twórców, przygotowaliśmy także przegląd tygodnia w branży.
GIERMASZ-Program z 09.03.19
W tym Giermaszu jedna recenzja nowa oraz zapowiadana wcześniej opinia, porównanie wersji PC i konsolowej samochodowego symulatora rajdówki. Jako pierwszy Michał Król poleca zwariowaną, zręcznościową grę z motocyklem w roli głównej. Takim, którym szalejemy i przeskakujemy z rampy na rampę. Trials Rising w ocenie naszego recenzenta to naprawdę udana pozycja w tym gatunku. A w rolę testera wersji DiRT Rally 2.0 na PC gry dla fanów rajdów wcielił się Radek Lis - zresztą w tym programie mówi też o najnowszych wieściach ze świata nowych technologii. Tydzień temu wersją konsolową symulatora rajdów zachwycał się Andrzej Kutys, wersja na "blaszaki" także daje radę. Nie zabrakło także informacji o polskiej branży, o szczegółach opowiada Michał Król. A na koniec Stare ale jare Sensible World of Soccer.
GIERMASZ-Program z 02.03.19
Dwie produkcje w tym Giermaszu: Bartek Czetowicz sprawdził wielce wyczekiwane, a i solidnie promowane Anthem. Sieciowa gra słynnych twórców RPG, studia BioWare w tym momencie prezentuje się nieźle, acz nie idealnie. Z drugiej strony, nasz recenzent bynajmniej nie zamierza gry porzucać, wszak jeżeli sieciówkę umiejętnie wspierać po premierze, to może dać dużo frajdy. Podobnie, jak rozszerzeń (płatnych, echem...) po premierze ma się też doczekać DiRT Rally 2.0. Dla fana samochodowych symulacji jednakowoż, zdaniem Andrzeja Kutysa, to zakup obowiązkowy. W tym Giermaszu nie zabrakło także informacji ze świata nowych technologii - bo targach w Barcelonie nasz ekspert Radek Lis mówi głównie o nowych smartfonach. Michał Król ma też wieści co się dzieje u polskich twórców - są i dobre i złe informacje. A na koniec Stary, ale jary Flashback.