Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2019
GIERMASZ-Program z 27.04.19
Skąd pomysł, żeby dawać jako nową recenzję gry z 1996 roku?! - ktoś może się zapytać... No tak, Diablo może nie jest najnowszą grą na rynku (heh), ale skoro można ją znowu legalnie kupić w polskim sklepie GOG, skoro to pozycja kultowa - to Łukasz Rabikowski, fan gatunku (który przecież ta gra niejako "wymyśliła") przetestował "starocia". I Diablo wciąż jest jak najbardziej grywalne, w dodatku ma wielką zaletę - "pójdzie" na każdym współczesnym komputerze (także tym w biurze, he he). Z kolei Agata Hawrylczuk, ku swojemu niejakiemu zaskoczeniu - bo nie jest fanką militariów - naprawdę dobrze bawiła się konsolową wersją sieciowego World of Warships: Legends. A przecież sami możecie przetestować za darmo (także na PC), nasza redakcyjna koleżanka poleca. Andrzej Kutys porozmawiał także z naszym ekspertem Radkiem Lisem, co nowego w technologiach. Michał Król przygotował kącik Gramy po polsku - a na koniec Stary Ale Jary Super Mario Kart.
GIERMASZ-Program z 20.04.19
Dopiero co (w ubiegłym programie) recenzowaliśmy bardzo udaną polską produkcję (We. The Revolution, a nieco wcześniej także nad wyraz chwalone przez nas Driftland: The Magic Revival) - a tu mamy kolejne aż trzy gry z naszego kraju. I wszystkie trzy możemy polecić. Michał Król przetestował krwawą strzelankę z widokiem z góry czyli God's Trigger. I jeżeli jesteście fanami takiej zabawy, nie możecie tej gry przegapić. Agata Hawrylczuk ocenia, jak na konsolach (recenzowaliśmy wcześniej wersję PC) sprawuje się Seven: The Days Long Gone Enhanced Edition. Połączenie gry RPG z klasycznym, izometrycznym widokiem oraz zręcznościowej rozgrywki niczym z serii Assassin's Creed zdaniem naszej koleżanki jak najbardziej można polecić. I jeszcze kontrowersyjna w tematyce - hodowania "trawki" - acz klasyczna w ekonomicznej rozgrywce gra Weedcraft Inc. Bartek Czetowicz bawił się dobrze - oczywiście ocenił mechanikę rozgrywki, nie rozstrzygając wątpliwości związanych z samą legalizacją. Do naszego studia przyszedł też Radek Lis i opowiedział o nowościach w świecie technologii, Michał Król przygotował też kącik Gramy po polsku. No - właściwie to cała ta audycja jest takim kącikiem... I to jest słuszna koncepcja!
GIERMASZ-Program z 13.04.19
Kolejna polska gra recenzowana w Giermaszu (a nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i wkrótce opinie o kolejnych grach z naszego kraju) - zdaniem Łukasza Rabikowskiego We.The Revolution to bardzo udana gra. I w dodatku z całkiem unikalną mechaniką rozgrywki. Czy uda się Wam przeżyć burzliwe czasy rewolucji? A skoro tym razem mniej recenzji, to polecamy nasz przegląd tygodnia w branży - ciekawostki, zapowiedzi i afery z ostatnich dni. Do studia zaprosiliśmy też Radka Lisa i Andrzej Kutys odpytał go o wszelkie nowinki technologiczne. A Michał Król sprawdził, co szykują nasi twórcy, czyli zapraszamy na kącik Gramy po polsku. Na koniec Stare, ale jare Reah: Zmierz się z Nieznanym.
GIERMASZ-Program z 06.04.19
To się musiało tak skończyć: Andrzej Kutys zginął dziesiątki razy a i tak uwielbia najnowszą odsłonę "symulatora umierania" od From Software czyli Sekiro: Shadows Die Twice. Przy czym, w samej rozgrywce w porównaniu do ich poprzednich gier zaszły spore zmiany, ale duch "soulsów" udało się zachować a jednocześnie ciekawie odświeżyć znaną graczom formułę. Agata Hawrylczuk sprawdziła za to (ta krótsza gra jest dodawana do remastera AC III) Assassin's Creed III: Liberation Remastered. No cóż: to w chwili premiery nie była jakaś wybitna odsłona serii, więc i teraz nie powala - choć oczywiście wygląda ładniej. Oprócz recenzji w tym Giermaszu przygotowaliśmy przegląd tygodnia w branży - także technologicznej, nasz ekspert Radek Lis sprawdził, co dzieje się w światku IT. Jest też kącik Gramy po polsku, który oczywiście przygotował Michał Król. A na koniec Stary, ale jary Simon the Sorcerer.