Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Program z 22.02.20
Ciekawe, że większość gier o których opowiadamy Wam w tym Giermaszu budzi doprawdy różne reakcje. Weźmy dajmy na to takie wydane właśnie na konsolach Ash of Gods: Redemption. Turowe RPG w świecie fantasy nie wszystkim się podoba - a z kolei nasz redakcyjny kolega Jarek Gowin jak najbardziej poleca. Z drugiej strony, nie brakuje entuzjastycznych recenzji przygodówki Kentucky Route Zero - zabawne, że Łukasz Rabikowski należy do tych graczy (widać te opinie również), których ostatecznie ta produkcja nie porwała. A na początku programu recenzja "symulatora chodzenia" The Suicide of Rachel Foster - Bartek Czetowicz podkreśla, że potencjał może i był, ale gra ma pewne mankamenty. A że takie tytuły są nad wyraz krótkie, to Bartek miał też czas, żeby doświadczyć Dreams - w tym programie mówi o pierwszych wrażeniach (pełna recenzja za tydzień). Ze stałych innych punktów programu polecamy przegląd technologiczny w wykonaniu Radka Lisa oraz kącik polski gdzie, hmm, króluje Michał Król.
GIERMASZ-Program z 15.02.20
W tym programie zajęliśmy się trzema sprawami: po pierwsze, Bartek Czetowicz uporał się z namolnymi żywymi truposzami w dobrej sieciowej strzelance Zombie Army 4: Dead War. Nasz recenzent poleca. Andrzej Kutys także zachęca, aby spróbować swoich sił z Darksiders: Genesis. Niedawna konsolowa premiera udana, siekanie demonów jest nad wyraz satysfakcjonujące. Szczególnie, że mimo zmienionej w stosunku do wcześniejszych części mechaniki rozgrywki, ten tytuł trzyma klimat poprzednich odsłon. Z kolei Łukasz Rabikowski przetestował Cook, Serve, Delicious! 3?! - i gdyby twórcy zadbali o większe urozmaicenie rozgrywki, to ta gra ma swoje dobre momenty. Ponieważ Michał Król na feriach, dzisiaj bez kącika polskiego - za to w studiu pojawił się nasz ekspert Radek Lis. Tylko pytanie, o czym mówić, skoro światek IT nieco sparaliżowany przez koronawirusa?
GIERMASZ-Program z 08.02.20
Granie na różnych urządzeniach, to jednocześnie różne doznania. Tym razem sprawdziliśmy dwie gry, które właśnie zadebiutowały na konsoli Nintendo Switch a miały premiery wcześniej na innych sprzętach. Ale teraz możecie zagrać gdzie chcecie w mobilną wersję uznanej gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści. Michał Król poleca - no, chyba, że nie jesteście fanami "karcianek". Z kolei Andrzej Kutys na Pstryku sprawdził grę Please The Gods. Zdaniem naszego recenzenta, twórcy jednak przesadzili z losowością rozgrywki. W studiu pojawił się też Radek Lis, w nowych technologiach lekka panika związana z koronowirusem. Michał Król sprawdził też, co dzieje się u polskich twórców. Nie zabrakło też przeglądu aktualności. A na koniec Stary, ale jary Myst.