Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Program z 25.04.20
Tak się złożyło, że w tym programie recenzujemy produkcje, które miały swoje premiery znacznie wcześniej. Ale, po pierwsze: nie można chyba przejść obojętnie wobec poprawionej wersji kampanii dla jednego gracza w jednej z najpopularniejszych serii strzelanek w branży, prawda? Więc Michał Król bawił się bardzo dobrze w Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered. Po drugie: gdy wychodzi "dopakowana", poprawiona i ulepszona wersja jednego z najlepiej ocenianych jRPG w historii, to nasz redakcyjny fan gatunku też nie mógł pozostać obojętnym. Persona 5 Royal to prawdziwy kolos na długie tygodnie grania i Andrzej Kutys gorąco Was do poświęcenia tego czasu namawia. I po trzecie: sieciowa gra w słynnym uniwersum, produkcja, która zebrała "cięgi' a którą twórcy niezmiennie poprawiają i wierzą, że odzyskają przychylność tych fanów, których nieco zawiedli. A wygląda na to, że jak informuje Bartek Czetowicz Fallout 76 Wastelanders DLC może przywrócić trochę wiary w ten tytuł. Niezmiennie też polecamy kącik technologiczny, Radek Lis opowiada o nowościach. A Michał Król sprawdził, co dzieje się u polskich twórców.
GIERMASZ-Program z 18.04.20
Trzy recenzje, dwie gry mają w nazwie słowo "fantasy"... Już pierwsze wrażenia z dema były tak dobre, że chociaż Michał Król nigdy nie chciał "japońskich dziwactw" - to Final Fantasy VII Remake nikomu w redakcji nie oddał i jest po prostu zachwycony. Andrzej Kutys drugi raz miał okazję pomóc leśnemu duszkowi, podobnie jak w "jedynce", kontynuacja nazwana Ori and the Will of the Wisps to wspaniała, artystyczna, acz wymagająca zręczności platformówka. Z kolei Jarek Gowin miał pewien problem z oceną Granblue Fantasy: Versus. Tak jak bardzo podoba mu się system walki, tak sama historia i sposób jej przestawienia już nieco mniej. Ale jak lubicie, nomen omen, "japońskie dziwactwa", to jak najbardziej warto spróbować swoich sił w tej chodzonej bijatyce. Była też okazja, żeby porozmawiać o nowych technologiach o czym tradycyjnie opowiada Radek Lis. Michał Król zaprasza także na nowy odcinek kącika Gramy po polsku.
GIERMASZ-Program z 11.04.20
W tym dziwacznym czasie jaki nam nastał, nawet Światowa Organizacja Zdrowia chwali gry komputerowe, jako medium, które pozwala się nieco oderwać od nieprzychylnej rzeczywistości. Więc nie ustajemy w testowaniu. Jarek Gowin, który miał już okazję ogrywać wcześniejsze odnowione części, bardzo poleca Resident Evil 3 Remake - stanowczo, tak należy robić nowe wersje klasyków! Z kolei Michał Król bawił się sympatyczną polską grą logiczno-zręcznościową Bug Academy, również polecamy. Mamy też propozycję dla tych, którzy chwilowo mają pewne pustki w portfelu - za darmo ściągniecie sieciową strzelankę battle-royale Call od Duty: Warzone. I Bartek Czetowicz (który ostatnio regularnie w Giermaszu ogrywa kolejne części CoD) podkreśla, że jest to pozycja warta sprawdzenia (szczególnie, że nic Was to nie kosztuje). A Łukasz Rabikowski postanowił wybudować miasto w Smart City Plan. I to jest słuszna koncepcja! Oprócz recenzji, o nowościach technologicznych opowiada Radek Lis. Z kolei informacje, co dzieje się u polskich twórców, zebrał Michał Król.
GIERMASZ-Program z 04.04.20
Pięć recenzji przygotowaliśmy w domowych zaciszach. Zaczynamy od wybornej, dopracowanej i ogromnej gry lekkiej, łatwej i przyjemnej - Andrzej Kutys w ekskluzywne dla Switcha Animal Crossing: New Horizons zamierza grać przez cały rok. I ma ku temu poważne powody a wszystkim poleca gorąco. Z kolei Michał Król przetestował dwie polskie produkcje. W przypadku Panzer Dragoon: Remake sprawa jest poważna, bo to - było nie było - prawdziwy klasyk. Teraz napisany na nowo i miło stwierdzić, że naszym twórcom się to dobrze udało. Podobnie nieco rzecz się ma z nową wersją słynnego niegdyś "Małysza" - czyli Ultimate Ski Jumping 2020. Chociaż tutaj to została chyba głównie nostalgia. Łukasz Rabikowski przetestował też dla Was niezłe taktyczne RPG Iron Danger. I jeszcze dodatek do znakomitego symulatora DiRT Rally 2.0 - Colin McRea Flat Out Pack: Andrzej Kutys jeździł i chwali, acz to pakiet, który bez litości przetestuje Wasze umiejętności rajdowca. I jeszcze na dwa stałe punkty zapraszamy: Radek Lis sprawdził, co dzieje się w świecie nowych technologii. A Michał Król przygotował kącik Gramy po polsku.