Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2020
Giermasz #408
Giermasz #408
GIERMASZ-Program z 25.07.20
To jest pewna ironia losu, że w programie w którym sporo miejsca poświęciliśmy prezentacji gier na Xboksa Series X - i jednocześnie recenzujemy ostatniego "ekskluziwa" od konkurencji. Ale to nie my ustalaliśmy ten harmonogram, prawda? Więc Andrzej Kutys zachwyca się bardzo udaną grą akcji w otwartym świecie czyli Ghost of Tsushima na PlayStation 4. Naszego recenzenta przede wszystkim urzekł klimat i spójność tej produkcji. Ale i bardzo uważnie pochyliliśmy się nad działaniami konkurencji - czy pokaz gier na wyłączność Xboksa Series X zrobił na nas wrażenie? Jakie echa po tej prezentacji? Między innymi o tym Andrzej Kutys rozmawia z Jarkiem Gowinem. Poza tym, nasz ekspert Radek Lis sprawdził, co dzieje się w świecie nowych technologii. A na koniec Stare, ale jare Silent Service II.

Uwaga: ponieważ redakcja rozjechała się na urlopy, na kolejny program zapraszamy 15 sierpnia. Mamy sporo gier o których Wam opowiemy, także czekajcie spokojnie, na pewno wrócimy!
Giermasz #407
Giermasz #407
GIERMASZ-Program z 18.07.20
Ponieważ połowa redakcji Giermaszu jest na urlopie (stąd też nie będzie tym razem kącika polskiego) - to i nieco ciszej w napędach naszych konsol i komputerów. Jedna recenzja w tym programie: Andrzej Kutys sprawdził konsolową wersję potężnej i rozbudowanej strategii. Możecie w pudełku kupić Stellaris Console Edition i o ile nie macie "zaszłości" z PC (oczywiście chodzi o sterowanie myszką i klawiaturą gdy na konsoli to pad), jak najbardziej można spróbować. Poza tym, sprawdziliśmy, co działo się przez ostatni tydzień w branży gier komputerowych. W studiu pojawił się też Radek Lis, który z kolei śledzi informacje o nowinkach technologicznych. Znaleźliśmy też moment, aby przypomnieć klasykę platformówek z 1984 roku, czyli Stary, ale jary Jet Set Willy.
Giermasz #406
Giermasz #406
GIERMASZ-Program z 11.07.20
Dwie recenzje - dwie gry o motoryzacji - i dwa zupełnie różne podejścia do tematu. I nie mogło być inaczej, skoro F1 2020 Edycja Deluxe Schumacher to licencjonowana produkcja o Królowej sportów motorowych, słynnej Formule 1. Bartek Czetowicz podkreśla, że to obowiązkowa pozycja dla fanów: zarówno mistrzów wirtualnej kierownicy, jak i tych, którzy lubią zręcznościowo pobawić się z padem w ręce. Z kolei polska gra Urban Trial Tricky to czysto zręcznościowa zabawa w kaskaderskie popisy na motocyklu. Efektowne skoki i ewolucje w tej produkcji poleca Michał Król (urlopowany, stąd brak kącika polskiego). W studiu pojawił się też nasz ekspert Radek Lis i rozmawiamy o nowościach technologicznych. Przygotowaliśmy także przegląd tygodnia w branży gier a na koniec Stary, ale jary Agent X.
Giermasz #405
Giermasz #405
GIERMASZ-Program z 04.07.20
Czym się różni remake od remastera? Ten pierwszy to zbudowanie nowej gry na szkielecie starej, obudowanie rozgrywki nowoczesną grafiką - i to się twórcom nowej wersji SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated naprawdę udało. Andrzej Kutys poleca fanom trójwymiarowych platformówek. Tymczasem remaster to raczej kosmetyczne zabiegi, poprawki do już istniejącej gry, czasami dopasowanie jej do nowoczesnych platform. Mieliśmy w historii sporo udanych remasterów, gdzie widać pracę nad poprawieniem pierwowzoru - niestety, wydane właśnie zręcznościowe futurystyczne wyścigi Star Wars Episode I: Racer bronią się tylko samą rozgrywką, bo reszta jest doprawdy niedzisiejsza. To nie jest niestety "wypasiony" remaster. I jeszcze gra nowa, do pobrania za darmo z cyfrowego sklepu - Pokémon Café Mix jest sympatycznym uzupełnieniem wielkiej pop-kulturowej marki. Bartek Czetowicz poleca, acz pamiętajcie, że to nie jest jakaś wielka produkcja. I jeszcze dwa kąciki mamy: Michał Król zaprasza na kącik Gramy po polsku, a Radek Lis sprawdził, co dzieje się w świecie nowych technologii.