Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2020
Giermasz #428
Giermasz #428
GIERMASZ-Program z 26.12.20
Jak zawsze na przełomie roku podsumowujemy minione 12 miesięcy. Tym razem nie mogliśmy się niestety razem spotkać z całą redakcją Giermaszu (wiadomo, pandemia) - więc Michał Król i Andrzej Kutys przedstawią najciekawsze naszym zdaniem produkcje 2020 roku. Nie zawsze są to gry wybitne - choć oczywiście takie się i tu znajdą - my po prostu staraliśmy się wybrać tytuły, przy których się naprawdę dobrze bawiliśmy. Niezależnie od tego, czy to wielka produkcja AAA czy mały, niezależny "indyk". Zdarzają się też remastery i inne odnowione wersje. Nie typujemy gry roku (choć swoich ulubieńców też mamy), w pierwszej części przedstawiamy produkcje, które recenzowaliśmy od stycznia do czerwca - a za tydzień oczywiście typy z drugiego półrocza przedstawimy.

Kolejność przypadkowa: Dragon Ball Z: Kakarot, Life is Strange 2 (ostatni odcinek ukazał się w 2020 roku), Darksiders: Genesis (wersja konsolowa), DOOM Eternal, NiOh 2, Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle, Hunt: Showdown, Persona 5 Royal, Final Fantasy VII Remake, Ori and the Will of the Wisps, Animal Crossing: New Horizons, Maneater, Sakura Wars, SnowRunner, 80's Overdrive, Moving Out: Szalone Przeprowadzki, Streets of Rage 4, Destrobots, Liberated, Xenoblade Chronicles: Definitive Edition, What the Golf?, The Last of Us Part II
Giermasz #427
Giermasz #427
GIERMASZ-Program z 19.12.20
Niestety, dyskusja o problemach technicznych zdominowała Internet, ale na konsolach nowej generacji i na wydajnych PC Cyberpunk 2077 sprawuje się dobrze. W Giermaszu grali (i nadal grają) Michał Król i Andrzej Kutys - obaj są zachwyceni, jak świetna to gra! Do tematu wrócimy, gdy na naszych Xboksach Series X pojawi się łatka "uładniająca" ten tytuł. O ile macie sprzęt, który nie stwarza problemów technicznych, bardzo polecamy to znakomite RPG. Poza tym, Łukasz Rabikowski naprawdę dobrze się bawił w otwartym, antycznym, bajkowym świecie Immortals Fenyx Rising. To produkcja, którą warto się zainteresować. A o ile nie mieliście jeszcze styczności na poprzedniej generacji, podrasowana pod next-geny wersja slashera Devil May Cry 5 Special Edition zdaniem Andrzeja Kutysa jest bardzo dobrą i sensownie wycenioną propozycją. Zapraszamy także na Kącik technologiczny z naszym ekspertem Radkiem Lisem. I jeszcze Michał Król zebrał wszystkie informacje o polskiej branży.
Giermasz #426
Giermasz #426
GIERMASZ-Program z 12.12.20
Tak - oczywiście mamy w redakcji Cyberpunk 2077 - pierwsze wrażenia, krótko, teraz - a za tydzień podwójna recenzja/rozmowa o tej jakże głośnej grze. Tymczasem, Łukasz Rabikowski nie zasypiał gruszek w popiele i sprawdził dodatek do innej bardzo znanej produkcji - World of Warcraft: Shadowlands "wyrwie" Wam dziesiątki godzin z życia. Z kolei Andrzej Kutys jest nieco rozczarowany Godfall - ten hack'n'slash ma momenty, ale i braki. Jarek Gowin chwali za to taktyczną grę Empire of Sin, choć i widzi pewne mankamenty tej opowieści o Ameryce czasów prohibicji. Michał Król sprawdził, co dzieje się w polskiej branży (nie tylko Cyber, zapewniamy) - zrecenzował także grę-doświadczenie Spirit of the North. Cóż, jest nieźle, acz efektu "wow" zabrakło. I jeszcze coś dla przedszkolaków - i nikogo więcej Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód raczej nie zainteresuje. Andrzej Kutys, rodzic, dla dzieciaków mniejszych poleca. Porozmawialiśmy także o nowych technologiach, Radek Lis sprawdził newsy w branży.
Giermasz #425
Giermasz #425
GIERMASZ-Program z 05.12.20
Jedna gra nowej generacji, jedna między starym a nowym zawieszona - jedna gra wyglądająca jak arkusz kalkulacyjny, a inna wciąż rozwijana i nie o fajerwerki graficzne w niej chodzi. Oto plan na ten Giermasz. Andrzej Kutys zachwyca się remake Demon's Souls (tylko na PS5). Gra, która dała początek podgatunkowi bardzo trudnych RPG akcji wygląda faktycznie jak tytuł "next-genowy". Z kolei w kolorowe, platformowe Sackboy: Wielka Przygoda zagracie i na nowym i na starym "pleju" (bo to też eksksluzywna produkcja). A raz do roku zapraszamy kolegę z redakcji Radia Szczecin, fana piłki nożnej i fana Football Manager 2021, Michał Elmerych poleca najnowszą odsłonę produkcji, w której istotny jest przejrzysty interfejs użytkownika a nie super-hiper-grafika. Tymczasem Nintendo idzie swoją drogą i rozwija bardzo przez graczy lubianą serię. Oto drugi dodatek do Pokemon Sword/Shield The Crown Tundra DLC. Andrzej Kutys nie ma wątpliwości, że fani powinni się zainteresować. I jeszcze dwa kąciki: o nowych technologiach opowiada Radek Lis, a Michał Król wie, co dzieje się u polskich twórców.