Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2021
GIERMASZ-Technologie na 17.04.21
Aplikacja w smartfonie, która za pomocą kamery aparatu rozpoznaje po oczach, czy jesteśmy zakażeni koronawirusem... Tak, wiemy, jak to brzmi - ale według wyjaśnień naszego technologicznego eksperta Radka Lisa, takie oprogramowanie już jest testowane i ponoć w większości przypadków faktycznie się sprawdza. Ale na razie nie jest to rozwiązanie dla zwykłych użytkowników smartfonów. O ile je kupicie - bo regularnie informujemy o problemach z dostępnością części w branży elektronicznej. Dla miłośników PC-master-race to fatalne informacje, bo topowych kart graficznych w sklepach nie ma...
GIERMASZ-Technologie na 10.04.21
Na jednym ze zdjęć przesłanym z Marsa zaobserwowano zjawisko ściśle związane z występowaniem wody - czyli tęczę. Ale, cóż, niestety nasz technologiczny ekspert studzi entuzjazm i przypomina o prawach optyki i światła wpadającego do obiektywu tworzącego efekt flary... Poza tym, zastanawiamy się, czy tuż przed zamknięciem smartfonowego biznesu w znanej firmie będzie można kupić taniej ciekawe telefony. Wreszcie, z zaskoczeniem śledzimy doniesienia o elektrycznej wersji pewnej kultowej "bryki".
GIERMASZ-Technologie na 03.04.21
Oczywiście on-line, oczywiście z pełnym zaangażowaniem... ale, żeby aż dwa dni prezentować nowe telefony? Jak nam udowodnił jeden z chińskich gigantów rynku technologicznego, da się! A wszelkie informacje o tym, co ciekawego tam pokazali, w relacji naszego eksperta Radka Lisa. Dyskusja na ten temat zdominowała to wydanie kącika technologicznego, ale - co by nie powiedzieć - produkują dużo ciekawych urządzeń, które cieszą się sporą popularnością u nas w kraju.