Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2021
GIERMASZ-Technologie na 29.05.21
W ostatnim czasie obserwujemy znaczne wzmożenie (że się tak wyrazimy) w temacie "my też zrobimy swoją konsolę". A deklarują to naprawdę poważne, znane i duże technologiczne firmy. Aha - także bardzo popularne są deklaracje o "tworzeniu własnych gier". Ciekawe, bo chociaż pieniędzy korporacjom nie brakuje, to doświadczenie uczy, że nawet wielki budżet można roztrwonić a efekt będzie mizerny. W tym programie o kolejnym takim pomyśle opowiada nasz ekspert Radek Lis. Poza tym, dyskutujemy o tłoku w kosmosie i czy konkurencja na rynku "satelitarnego" internetu faktycznie będzie tylko dobra dla klientów.
GIERMASZ-Technologie na 22.05.21
"Będzie lepiej, ładniej, stabilniej, szybciej"... - i dodajcie sobie do tego, co jeszcze można wymyślić w korpo-PR-gadce. Czyli zaczynamy kącik od rozmowy o najnowszej, zapowiadanej wersji ultra-popularnego systemu operacyjnego na smartfony. Nasz technologiczny ekspert Radek Lis niezmiennie fascynuje się także podbojem kosmosu, są nowe doniesienia na temat kolejnych wypraw. Wracamy też do ostatnio bardzo gorącego tematu problemów z dostępnością sprzętu, zwłaszcza kart graficznych. Gigant rzuca wyzwanie "kopaczom" kryptowalut.
GIERMASZ-Technologie na 15.05.21
Znikające z rynku najdroższe nawet karty graficzne, konsole wykorzystywane do kopania kryptowalut - taka jest rzeczywistość gracza XXI wieku. Kolejne firmy próbują przekonać "górników" do ich sprzętu, nasz technologiczny ekspert Radek Lis stara się wlać nieco optymizmu do serc fanów "PC-master-race". Poza tym, rozmawiamy o tym, czy wielka korporacja stworzy swoją konsolę do gier, omawiamy też najnowsze premiery na smartfonowym rynku.
GIERMASZ-Technologie na 01.05.21
Jeden z najważniejszych producentów kart graficznych na rynku wysyła do graczy pocieszające sygnały - opowiada nasz technologiczny ekspert Radek Lis. Z nadzieją na więcej next-genowych konsol w sklepach i więcej "PC-master-race" oczywiście. Rozmawiamy także, jakie są najnowsze wieści z Marsa. Swoją drogą: jak to brzmi - gdy co tydzień docierają informacje z Czerwonej Planety, prawdziwe sci-fi. Omawiamy też kilka nowości spod znaku nadgryzionego jabłka. I, po raz nie wiemy już który pojawia się wątek "permanentnej inwigilacji", gdy słyszymy o blokowaniu funkcji śledzącej nasze aktywności...