Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2021
GIERMASZ-Technologie na 19.06.21
Ceny kart graficznych poszybowały do góry. Głównymi winowajcami są kopacze kryptowalut, nowoczesne urządzenia wykupują dosłownie "na pniu". Między innymi o tym rozmawiamy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Poza tym, dyskutujemy o najnowszej premierze słynnego systemu operacyjnego - miała być tajemnica, a w zasadzie, po serii przecieków, już wszystko wiadomo. Poruszamy także temat bezpieczeństwa korespondencji w sieci.
GIERMASZ-Technologie na 12.06.21
Nie pierwszy raz informujemy o problemach z zabezpieczeniami w internecie. Tym razem wyciekło, bagatela, kilka miliardów haseł, używanych w różnych serwisach. Między innymi o tym mówi nasz technologiczny ekspert Radek Lis. Poza tym, dyskutujemy o nowej ładowarce do smartfonów popularnej w Polsce firmy. Jest ultra-szybka - ale, jest tu pewne "ale"... I nie zapomnijcie, że rozpoczęte właśnie EURO 2021 możecie oglądać w rozdzielczości 4K. Także z sygnału naziemnego.
GIERMASZ-Technologie na 05.06.21
Co mają przepisy ruchu drogowego do nowoczesnych technologii? Bynajmniej nie chodzi o zaawansowaną technikę używaną we współczesnych autach. Nasz ekspert Radek Lis przypomina, że wgapianie się w ekran, zamiast patrzenie na drogę, od teraz jest zagrożone mandatem. Ale to na koniec naszej rozmowy, z kolei w pierwszej kolejności dyskutujemy między innymi o jednej z korporacji, która przygotowuje swój, własny system operacyjny. Choć sytuacja ich do tego zmusiła, ciekawi jesteśmy, jak ta sytuacja się rozwinie.