Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2021
GIERMASZ-Technologie na 31.07.21
Specjalna grupa, która ma zapobiegać atakom na instytucje państwa - między innymi o tym rozmawiamy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Okazało się także, że "najciemniej pod latarnią", gdy odkrywa się nielegalną kopalnię kryptowalut, działającą w komendzie policji. Poza tym, dokonujemy przeglądu najnowszych smartfonowych premier od lidera rynku. I wspominamy prekursora polskich "soszjali", niegdyś bardzo popularny, a obecnie wygaszony serwis społecznościowy.
GIERMASZ-Technologie na 24.07.21
Gigant cyfrowej sprzedaży gier zapowiedział swoją własną, przenośną konsolę. Czy raczej przenośny komputer do grania? Tak jak dyskutowaliśmy o tym tuż po premierze, tak teraz nasz technologiczny ekspert Radek Lis przejrzał pojawiające się kolejne doniesienia o mocy i użyteczności urządzenia. Cóż, zdania są podzielone - i pewnie do tematu jeszcze nie raz wrócimy. Poza tym, między innymi, dyskutujemy o tym, czy pewien miliarder to właściwie poleciał w kosmos czy nie? Będzie też trochę magii, gdy naukowcy opracowują materiał, który sam się naprawia.
GIERMASZ-Technologie na 10.07.21
W tym wydaniu kącika technologicznego dużo rozmawiamy na temat różnych urządzeń do gier. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, japońska korporacja nie pokazała mocniejszej wersji swojej przenośnej konsoli - ale nasz ekspert Radek Lis zwraca uwagę na kilka aspektów odświeżonego modelu z lepszym ekranem. Poza tym, wraca nadzieja dla fanów "wypasionych" PC, bo po decyzjach rządu Chin, na rynek wracają niedostępne wcześniej karty graficzne. Choć tu warto uważać z zakupami, szczegóły w rozmowie. Dyskutujemy także o prędkości internetu w Polsce - program do mierzenia o którym wspominamy, znajdziecie tutaj.
GIERMASZ - Technologie na 03.07.21
Jesteśmy kilka dni po oficjalnej prezentacji najnowszej wersji najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie. Nasz technologiczny ekspert Radek Lis zwraca uwagę, że dla części użytkowników komputerów, przesiadka może oznaczać konieczność wymiany sprzętu na nowy. Rozmawialiśmy także między innymi o najnowszym procesorze do smartfonów. Może przynieść rewolucję dotyczącą wyświetlanej na "smyranych" ekranach grafiki - ale, coś za coś, pytanie, jak takie coś chłodzić? Mamy pewne pomysły...