Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2021
GIERMASZ-Technologie na 30.10.21
Wielkie technologiczne korpo zmieni nazwę. Szczerze? Dopóki nie uporają się z oskarżeniami o celowe antagonizowanie ludzi dla zysku z klików i reklam - mało nas to obchodzi. Acz, jak mówi nasz technologiczny ekspert Radek Lis, w korporacyjnej "gadce-szmatce" zapowiadają doprawdy świetlaną przyszłość. Poza tym, okazuje się, że w Polsce, jako jednym z niewielu krajów świata, zadebiutuje nowa wersja plastikowej karty płatniczej. Dyskutowaliśmy także o tym, jaki system operacyjny był (niegdyś) najlepszy - i o kolejnej subskrypcji, jaka czeka pasjonatów fotografii.
GIERMASZ-Technologie na 23.10.21
Nie ma to jak wierni fani... Z całym szacunkiem, ale gdy wielka korporacja zaprasza do kupowania ściereczki w cenie, która, powiedzmy, jest zaskakująco wysoka - i gdy towar znika natychmiast ze sklepów - to my chyba czegoś nie rozumiemy. Cóż, takie prawa rynku. Między innymi o tym rozmawiamy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem (o ściereczce nowych technologii?!). Poza tym, inna korporacja pokazała wreszcie nowe modele swoich smartfonów. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że tych urządzeń w Polsce kupić nie można.
GIERMASZ-Technologie na 16.10.21
W czasach, gdy o uwagę internautów konkuruje coraz więcej serwisów streamingowych, zdarzają się naprawdę ciekawe okazje. Oto wielka i bardzo bogata korporacja chce zachęcić do swojej usługi - i proponuje naprawdę konkurencyjną cenę. Na rok... co później, pewnie jeszcze się przekonamy. Między innymi o tym rozmawiamy z naszym ekspertem technologicznym Radkiem Lisem. Przedstawia także kilka informacji o nowym smartfonie innego giganta a także rekomenduje niezły sprzęt do zainstalowania w Waszych konsolach.
GIERMASZ-Technologie na 09.10.21
Z kwestii nie budzących kontrowersji (?), to informujemy między innymi o premierze najnowszej odsłony jednego z najbardziej znanych systemów operacyjnych w historii branży IT. Swoją drogą, zastanawiamy się z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem, że kiedyś odbywało się to z jakąś większą PR-ową pompą? Ale mówimy też o awarii słynnego portalu społecznościowego - nie, nie chodzi o kilkugodzinne problemy z dostępem. Chodzi o niemoralne działania giganta, który nic sobie nie robi z antagonizowania ludzi, powodowania problemów psychicznych młodzieży - w imię, zwykłych, ordynarnych, zysków
GIERMASZ-Technologie na 02.10.21
W tym wydaniu kącika technologicznego jakoś tak urzędowo się nam zrobiło. Co prawda, dowody osobiste w warstwą elektroniczną nie są nowością - ale, jak informuje nasz ekspert Radek Lis, od listopada można będzie zamówić nowy, biometryczny dowód tożsamości. Więcej dyskusji za to wywołała informacja o wprowadzeniu tak zwanego e-paragonu. Widzimy plusy, długo zastanawiamy się nad pułapkami takiego rozwiązania. Poza tym, pokrótce mówimy o nowościach (permanentnej inwigilacji) w najsłynniejszej wyszukiwarce internetowej.