Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE
GIERMASZ-Technologie na 26.02.22
Bardzo to niesympatyczne, że w rozmowie o nowoczesnych technologiach nasz ekspert Radek Lis też mówi o aspektach związanych z agresją Rosji na Ukrainę. Cóż, niestety, takich czasów doczekaliśmy - oby było lepiej i oby można się było cieszyć tymi wszystkimi nowoczesnymi zabawkami. A producenci zapowiedzieli właśnie, chociażby, serię nowych procesorów. Na koniec za to obyczajowa historia jak to w pogoni za czystym powietrzem trzeba było odpalić "koksowniki"...
GIERMASZ-Technologie na 19.02.22
Kolejne podwyżki cen sprzętu do grania - któryż to raz nasz technologiczny ekspert Radek Lis przychodzi z takimi hiobowymi wieściami. Górnicy kryptowalut, przerwane przez pandemię łańcuchy dostaw... Cóż, mamy też lepsze informacje dla tych, którzy chcieliby dotknąć kosmosu. I to dosłownie, ruszyła sprzedaż biletów na komercyjne loty. Ale, oczywiście, tanio nie jest. A i przydałoby się trzymać linię, żeby nie przekroczyć limitów wagowych. Rozmawiamy też między innymi o nowych aparatach w smartfonach sygnowanych przez słynną fotograficzną markę.
GIERMASZ-Technologie na 12.02.22
Satelity, które spaliły się od błysku Słońca - smartfony, które galaktykę mają w nazwie i są flagowymi maszynami jednego z liderów tego rynku: między innymi o tym rozmawiamy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Oczywiście, wspomniane telefony (wszak to ich najważniejsza funkcja, prawda - że tak zażartujemy) nie należą do najtańszych, ale i oferują najwięcej. Poza tym, dyskutujemy między innymi o pracy baterii w najnowszej przenośnej konsoli, która za moment trafi na rynek.
GIERMASZ-Technologie na 05.02.22
Co wybieracie: sztuczną inteligencję sterującą ruchem ulicznym i światłami na skrzyżowaniach - czy zestaw do... samochodowego karaoke, żeby sobie ewentualnie umilić czas wyciem/śpiewaniem w aucie? Chociaż, jakby się zastanowić, to jeżeli ten inteligentny komputer dobrze wspomnianym ruchem pokieruje, to nie powinno być zbyt wielu zatorów na ulicach, prawda? Między innymi o takich nowinkach technologicznych mówi nasz ekspert Radek Lis. Poza tym, również (jak zawsze ostatnio niestety), mamy kolejny przyczynek do naszych dywagacji o "permanentnej inwigilacji"