Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE
GIERMASZ-Technologie na 30.04.22
W tym wydaniu kącika technologicznego z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem dyskutujemy między innymi o najnowszym smartfonie dla graczy czy o rynku tabletów. Poza tym, wkradają się także wątki (nawet) polityczne, gdy cały świat mówi o kupnie portalu społecznościowego przez multimilionera. Podliczamy także - kosmiczne - zarobki jednego z gigantów świata IT. A na koniec trochę motosportu: tam zawsze technologia jest ważna, szczególnie, gdy mówimy o elektrycznych bolidach.
GIERMASZ-Technologie na 23.04.22
Marsjański łazik jeździ po Czerwonej Planecie, robi zdjęcia, kręci filmy - i stąd nam się wzięło "zaćmienie ziemniaka"... Czy raczej - zaćmienie ziemniakiem (?), skoro mowa o nakręconym zjawisku, gdy jeden z satelitów Marsa (kształtu się domyśliliście) przeleciał na tle tarczy Słońca. Między innymi o tym rozmawiamy z naszym ekspertem Radkiem Lisem. Poza tym dyskutujemy także o sytuacji na rynku serwisów streamingowych czy o kolejnych pomysłach ekscentrycznego multimilionera.
GIERMASZ-Technologie na 16.04.22
Tuż przed Wielkanocą branża technologiczna również w świątecznych nastrojach - chociaż, jak informuje nasz ekspert Radek Lis, nie wszyscy mają powody do radości. Na przykład posiadacze "budżetowych" monitorów z logiem nadgryzionego jabłka. Szczegóły oczywiście w naszej rozmowie. Poza tym, najnowsze smartfony i karty graficzne tradycyjnie odnotowujemy. Mamy też kolejny odcinek "permanentnej inwigilacji", tym razem w Europie. Na koniec ciekawostka, jak to autonomiczne auto złamało prawo i zaczęło uciekać policjantom.
GIERMASZ-Technologie na 09.04.22
Multimilioner przejmuje większościowy pakiet i zapowiada małą rewolucję w jednym z najbardziej znanych serwisów społecznościowych. Czy to ma szansę powodzenia, między innymi o tym rozmawiamy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Poza tym, w tym wydaniu kącika technologicznego informacje o najnowszej wersji popularnego systemu operacyjnego, który może zmienić bieg rozwoju smartfonów. Znowu też pojawiają się echa wojny, tym razem znany producent rezygnuje z litery będącej symbolem agresji rosyjskiej na Ukrainę.
GIERMASZ-Technologie na 02.04.22
Największy producent kart graficznych ogłosił "króla wydajności". Cena oczywiście też jest królewska - a razem z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem zastanawiamy się czy w ogóle trafi w ręce graczy. Wszak kopacze kryptowalut czuwają! Poza tym, sporo czasu poświęcamy omówieniu nowej usługi streamingowej, która pojawi się w Polsce. A na koniec - znowu - dyskusja o blaskach i cieniach różnych takich internetowych usług. Według przecieków, bardzo znany producent chciałby nam swoje urządzenia wypożyczać. Czy to ma sens?