Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2022
GIERMASZ-Program z 30.04.22
Fabio Quartararo, Jack Miller, Alex Marquez - a może inny zawodnik wygra tegoroczne MotoGP? Do tej walki można się włączyć, oczywiście na ekranie, opalając tegoroczną edycję gry dedykowanej królewskiej serii motocykli. Bartek Czetowicz "śmigał" (wirtualnie) ponad 300 km/h i poleca fanom motosportu MotoGP 22. Mamy też nową odsłonę znanej serii, w wersji na najnowsze konsole. Jarek Gowin sprawdził, czy Tropico 6: Next Gen Edition jest grywalne na padzie. Pamiętajmy, że to gra strategiczna, więc kwestia sterowania jest kluczowa. Utarło się, że najlepsza jest myszka i klawiatura, ale zdaniem naszego redakcyjnego kolegi, granie na konsolowym kontrolerze jest jak najbardziej możliwe. Nie zabrakło także innych punktów programu: Andrzej Kutys przygotował przegląd aktualności a Michał Król ma najnowsze informacje o tym, co dzieje się w polskich studiach tworzących gry. Sprawdziliśmy też - a właściwie jak zawsze sprawdził nasz ekspert Radek Lis - nowinki technologiczne. Na koniec Stare, ale jare
GIERMASZ-Program z 23.04.22
Nowoczesne technologie śledzenia promieni, ulepszona oprawa i wydajność - w tym Giermaszu testujemy grę Chernobylite po łatce na konsole nowej generacji. Michał Król podkreśla, że to wciąż bardzo dobra gra - a teraz wygląda jak "milion dolarów". Mroczna przygoda w "Zonie" powinna Was zainteresować, szczególnie, że to polska gra. A że w programie tym razem mniej recenzji, to była okazja, żeby nieco dłużej porozmawiać i skomentować najnowsze informacje ze świata gier komputerowych. Nie zabrakło stałych punktów programu, czyli na przykład kącika technologicznego, w którym jak zawsze o branży IT i nie tylko opowiada nasz ekspert Radek Lis. To także kącik Gramy po polsku, Michał Król zebrał informacje o pracy rodzimych studiów i przedyskutował je z Andrzejem Kutysem. W tym Giermaszu przypominamy także Stare, ale jare Zool.
GIERMASZ-Program z 16.04.22
Święta to znakomity czas także na granie - szczególnie w produkcje, które wymagają więcej czasu. Bo jak podkreśla Michał Król, LEGO Star Wars: Saga Skywakerów to produkcja potężna, a że daje mnóstwo frajdy, to i można zapomnieć o upływających godzinach przed ekranem. Bardzo polecamy. Tymczasem Jarek Gowin podjął się bardzo wymagającego zadania, czyli sprawdził tak zwaną "wielką strategię". Fani doskonale wiedzą, jak wiele jest tam okienek, zakładek - kojarzy się to w prosty sposób ze sterowaniem myszką i klawiaturą. Tymczasem, jak przekonuje nasz recenzent, przystosowane pod konsolowe pady Crusader Kings III naprawdę jest grywalne. Trzecią recenzją w tym Giermaszu jest kolorowe, izometryczne, ale i trudno-soulsowe Tunic, które ograł Bartek Czetowicz. I dał "dychę"!. W audycji także przygotowany przez Michała Króla kącik Gramy po polsku. Andrzej Kutys porozmawiał za to z naszym ekspertem Radkiem Lisem o nowościach branży technologicznej.

A na koniec oczywiście życzymy Spokojnych i Wesołych Świąt Wielkanocnych!
GIERMASZ-Program z 09.04.22
Chociaż w kalendarzu w tym momencie jakby nieco mniej premier, zwłaszcza największych produkcji, tak w Giermaszu przygotowaliśmy trzy recenzje. A i Tiny Tina's Wonderlands trudno nazwać jakąś małą grą. Ta przygoda w strzelankowym stylu spodobała się Jarkowi Gowinowi. Za to Andrzej Kutys miał spore wątpliwości jak ocenić Chocobo GP. Gra jest wykonana starannie, ale jeżeli nie jesteście fanami zwariowanych wyścigów kartów, to doprawdy trudno powiedzieć, czy Wam się spodoba. Trzecia recenzja to przypomnienie tytułu, który wpisał się do historii gier w ogóle. Napisany od nowa "celowniczek" (postacią porusza gra, my skupiamy się tylko na strzelaniu) The House of the Dead: Remake zdaniem Michała Króla odnowiono porządnie a najlepiej bawić się w to ze znajomymi. Michał przygotował też jak zawsze kącik Gramy po polsku. Rozmawiamy także z naszym ekspertem Radkiem Lisem o nowościach rynku technologicznego.
GIERMASZ-Program z 02.04.22
Pierwsza z produkcji recenzowanych w tym Giermaszu przenosi nas do naprawdę klimatycznie ukazanego Tokio. Nasz redakcyjny kolega Bartek Czetowicz przyznaje jednak, że tak jak dobrze bawił się w Ghostwire Tokyo, tak oczekiwał od tej produkcji nieco więcej. Za to Andrzej Kutys absolutnie nie oczekiwał po Kirby and the Forgotten Land jakiegoś wyzwania - i tą kolorowo-wesołą platformówką bawił się bardzo dobrze. Michał Król od lat jest fanem wszelkich desek - tym razem przetestował zjazdy tą snowboardową w grze Shredders. Jest przyzwoicie, chociaż nasz redakcyjny kolega chyba jest za stary na takie stężenie "yo-yo-ziomalstwa-szoszjalstwa" jakie mamy w tym tytule. W studiu witamy także naszego eksperta Radka Lisa w kąciku technologicznym. A w ramach aktualności z branży dyskutujemy o najnowszej ofercie abonamentowej Sony - i rzuceniu wzywania konkurencji spod znaku Microsoftu.