Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE
GIERMASZ-Technologie na 26.11.22
Słynny gigant nowych technologii przymierza się ponoć do zakupu kultowego (dla niektórych) klubu piłkarskiego. Oczywiście było to okazją do żartów, jak to korporacja może "zadbać" o kibiców. Nasz technologiczny ekspert Radek Lis zaczął od tego tematu - ale nie tylko piłką nożną się zajmowaliśmy. Trwa kolejny podbój kosmosu, a na Ziemi płoną elektryczne auta. Niepokojące aspekty funkcjonowania "elektryków" wydają się niestety potwierdzać, bo samochodu długo nie dało się ugasić...
GIERMASZ-Technologie na 19.11.22
Dziesiątki tysięcy kamer, zaangażowana sztuczna inteligencja, a wszystko po to, aby kibice na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej czuli się jak najlepiej... Dobrze, to taki złośliwy żart z naszej strony, o technologicznej stronie Mundialu rozmawiamy z naszym ekspertem Radkiem Lisem. Poza tym, omawiamy bardzo głośny upadek znanej giełdy kryptowalut i zastanawiamy się nad konsekwencjami wystrzelenia pewnej rakiety w kosmos.
GIERMASZ-Technologie na 12.11.22
Streamingowy gigant (na glinianych nogach?) zrobił to, co zapowiadał, czyli wprowadził nowy, najtańszy abonament. Oczywiście jest haczyk, a właściwie dwa - o czym opowiada nasz technologiczny ekspert Radek Lis. Słuchajcie też uważnie, gdy interesują Was karty graficzne do komputerów, bo pojawił się nowy-stary sprzęt, po prostu z nową nazwą. Dyskutujemy też nieco nad podwójną moralnością w korporacyjnym stylu.
GIERMASZ-Technologie na 05.11.22
Szczątki chińskiej rakiety mogą spaść na Europę - choć, w momencie nagrywania tej audycji, nasz technologiczny ekspert Radek Lis nie mógł jeszcze mówić o tym, jak rozwinęła się sytuacja - ale była oczywiście okazja, aby o tym podyskutować. Poza tym, nie zabrakło informacji o nowościach w serwisach streamingowych czy dodanych funkcjach bardzo znanych aplikacji.