Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Radio Echo Moskwy informując o oświadczeniu polskiego premiera napisało, że "Polska jako pierwsza doświadczyła agresji nazistowskich Niemiec". https://echo.msk.ru/
Radio Echo Moskwy informując o oświadczeniu polskiego premiera napisało, że "Polska jako pierwsza doświadczyła agresji nazistowskich Niemiec". https://echo.msk.ru/
Radio Echo Moskwy napisało na swojej stronie internetowej, że "premier Polski Mateusz Morawiecki zarzucił kłamstwo prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi".
Rozgłośnia przypomniała, że niedawno rosyjski prezydent kilkukrotnie oskarżył Polskę o przedwojenną zmowę z faszystowskimi Niemcami i próbował wybielić rolę Armii Czerwonej w napaści na nasz kraj 17 września 1939 roku.

Takie wypowiedzi Władimira Putina część niezależnych historyków nazywa "powielaniem sowieckiej propagandy".

Radio Echo Moskwy informując o oświadczeniu polskiego premiera napisało, że "Polska jako pierwsza doświadczyła agresji nazistowskich Niemiec". Rozgłośnia podała, że w swoim oświadczeniu Mateusz Morawiecki nazwał pakt Ribbentrop-Mołotow "przejawem wojskowego i politycznego sojuszu Związku Radzieckiego i nazistowskich Niemiec".

Fragmenty oświadczenia szefa polskiego rządu opublikowała także agencja Ria Novosti. Z kolei telewizja państwowa Rossija 1 przedstawiła wypowiedź rzeczniczki MSZ, Mariji Zacharowej, która stwierdziła, że po słowach Putina "Polska stara się odwrócić sytuację na swoją korzyść" wezwano ambasadora Rosji do polskiego MSZ.

Dziennik "Kommiersant" napisał z kolei o trwających w Rosji od wielu miesięcy przygotowaniach do obchodów 75. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej i podejmowanych w związku z tym przez Kreml działaniach mających wybielić ZSRR i Armię Czerwoną.

"W końcówce wszystko jest ostatecznie jasne: nieformalnym liderem wśród krytyków Rosji okazał się kraj, w którym zaczęła się wojna - Polska" - zauważył "Kommiersant", tłumacząc tym niedawne ataki prezydenta Rosji na Polskę.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty