Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Miejsce śmierci George’a Floyda. źródło: wikipedia.org/wiki/%C5%9Amier%C4%87_George%E2%80%99a_Floyda
Miejsce śmierci George’a Floyda. źródło: wikipedia.org/wiki/%C5%9Amier%C4%87_George%E2%80%99a_Floyda
W czwartek rozpoczną się uroczystości pogrzebowe George'a Floyda. Potrwają do najbliższego wtorku. Odbędą się w trzech różnych amerykańskich miastach.
George Floyd zginął w wyniku bardzo brutalnej akcji policji podczas jego aresztowania. Funkcjonariusz z premedytacją dociskał jego szyje do betonu. W USA od 7 dni trwają masowe protesty, które w wielu wypadkach przekształcają się w grabieże i regularną walką ze służbami bezpieczeństwa.

Pierwsza część pożegnalnych uroczystość odbędzie się w czwartek Minneapolis, gdzie Georga Floyd mieszkał przed śmiercią. Drugie nabożeństwo zostanie zorganizowane w Północnej Karolinie w miejscowości Raeford w najbliższa sobotę. Tam urodził się Floyd. W poniedziałek publiczne pożegnanie odbędzie się w Houston.

We wtorek na prywatnym pogrzebie pamieć zmarłego uczci najbliższa rodzina Georga Floyda. To własnie w Houston mieszkał on przed przeprowadzką do Minneapolis.

- Tak naprawdę to nie jestem w stanie nic powiedzieć. On już nigdy nie zobaczy jak jego córka dorasta, skończy szkołę. Ona przecież potrzebuje ojca. Już nigdy go nie zobaczy – mówiła bardzo emocjonalnie Roxie Washington, matka dziecka Georga Floyda.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty