Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się we wtorek sprawą Marszałka Senatu Tomasz Grodzkiego. Rozpatrzy wniosek o uchylenie jego immunitetu.
Domaga się tego Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która chce postawić mu zarzuty korupcyjne.

Prokuratorskie zarzuty dla współpracownika Grodzkiego - chirurga Krzysztofa K. powodują, że sprawa marszałka jest coraz większym obciążeniem dla Tuska i jego formacji. W ten sposób wicemarszałek Senatu z PiS Marek Pęk odniósł się do tego, że Senat zajmie się blokowaną od 422 dni sprawą immunitetu Grodzkiego. Senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich we wtorek zajmie się wnioskiem prokuratury o pociągniecie do odpowiedzialności karnej „trzeciej osoby w państwie”.

- Zasadne wydaje mi się pytanie, czy Donald Tusk - jako szef Platformy - uważa, że ta sprawa jest na tyle obciążająca, że marszałka Grodzkiego trzeba usunąć. Czy jednak zwycięży tutaj tradycyjnie doktryna Neumanna i zostanie on obroniony. To jest pytanie na dzisiaj otwarte - mówi wicemarszałek Senatu.

Wicemarszałek Marek Pęk jest zaskoczony tym, że sprawa immunitetu marszałka Grodzkiego, jest obecnie procedowana w pośpiechu.

- Jeśli to tak będzie wszystko szybko, no to raczej mam wrażenie, że chodzi o to, żeby sprawę przeciąć. Czyli żeby Grodzkiego obronić. Z drugiej strony widać ostatnio, że chociażby nowe zarzuty skierowane wobec jednego z ważnych lekarzy w tym samym szpitalu, w którym pracował marszałek Grodzki. Ta sprawa jest rozwojowa. Coraz bardziej ciąży nad marszałkiem Grodzkim - mówi Pęk.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie zgromadziła materiał dowodowy świadczący o tym, że marszałek Grodzki przyjmował łapówki kilkanaście razy. Cztery z tych zdarzeń nie uległy przedawnieniu i są podstawą do uchylenia immunitetu.

Pierwszy wniosek prokuratory został odrzucony. Zdaniem senackich prawników, uzasadnienie i treść żądania były niespójne, a wniosek podpisał zastępca prokuratora generalnego, bez zawartego upoważnienia zwierzchnika. Pod koniec ubiegłego roku do Senatu kolejny wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka izby Tomasza Grodzkiego skierował Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
Wicemarszałek Senatu z PiS Marek Pęk odniósł się do tego, że Senat zajmie się blokowaną od 422 dni sprawą immunitetu Grodzkiego.
Wicemarszałek Marek Pęk jest zaskoczony tym, że sprawa immunitetu marszałka Grodzkiego, jest obecnie procedowana w pośpiechu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty