Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Ukraiński prezydent swoje tradycyjne nocne wystąpienie poświęcił zajętemu przez Rosjan półwyspowi. źródło: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Ukraiński prezydent swoje tradycyjne nocne wystąpienie poświęcił zajętemu przez Rosjan półwyspowi. źródło: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Ukraina odzyska Krym, tak jak i pozostałe okupowane przez Rosjan terytoria - zapewnia Wołodymyr Zełenski.
Ukraiński prezydent swoje tradycyjne nocne wystąpienie poświęcił zajętemu przez Rosjan półwyspowi. Nie odniósł się jednak bezpośrednio do sprawy eksplozji na Krymie.

Wczoraj na okupowanym przez Rosjan krymskim lotnisku i bazie wojskowej w Nowofedoriwce doszło do serii wybuchów.

Wołodymyr Zełenski podkreślał, że Rosja przekształciła Półwysep Krymski w platformę dla swojej terrorystycznej działalności. Jak dodał, rosyjska wojna przeciwko Ukrainie i wolnej Europie rozpoczęła się od zajęcia Krymu, a powinna się zakończyć wyzwoleniem półwyspu. Jak podkreślił, Ukraińcy wspierają swoje Siły Zbrojne, wywiad i wszystkich, którzy walczą o wyzwolenie ukraińskich ziem - od obwodu charkowskiego po Chersoń; od Doniecka do Enerhodaru i od Berdiańska do Nowofedoriwki.

Rosjanie potwierdzili wybuchy i pożar w ich bazie na Krymie, ale nie podali przyczyny. Natomiast według niepotwierdzonych medialnych informacji, rosyjska baza na Krymie została zaatakowana z użyciem ukraińskich rakiet. Eksperci jednak wskazują, że Ukraina oficjalnie nie posiada rakiet tak dalekiego zasięgu.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty