Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Fot. www.facebook.com/unphoto/
Fot. www.facebook.com/unphoto/
Premier Włoch Georgia Meloni zaapelowała w Nowym Jorku, by zatrzymać nielegalny napływ migrantów do Europy. Wsparła też stanowisko polskiego premiera Mateusza Morawieckiego.
Szefowa włoskiego rządu uczestniczy w Nowym Jorku w posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Pytana przez włoskich dziennikarzy o wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie migrantów, powiedziała, że relokacja przybyszów, jaką proponuje Komisja Europejska, nie jest rozwiązaniem w tej sprawie.

Georgia Meloni zaapelowała, aby zamiast zastanawiać się nad tym, jak rozmieszczać kolejnych migrantów, rozpocząć działania, by zatrzymać migrację z Afryki Północnej do Europy. Włoska premier powiedziała, że kilka innych europejskich krajów już podjęło działania w sprawie ochrony swoich granic. Wymieniła Francję, Niemcy i Austrię.
Włoska premier wsparła stanowisko polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, który skrytykował Komisję Europejską za kolejne próby relokacji migrantów. Polski rząd ma w tej sprawie przyjąć specjalną uchwałę.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty