Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ponad milion siedemset pięćdziesiąt tysięcy obywateli tego kraju skorzystało z ochrony czasowej - podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Jak mówi Paweł Siedlecki z MSWiA, obecnie około dziewięciuset pięćdziesięciu tysięcy Ukraińców pozostaje w systemie ochrony czasowej.

"Zgodnie z danymi Centralnego Ośrodka Informatyki liczba osób, dla których zarejestrowano wnioski o świadczenie w wysokości 40 złotych w ramach ustawy pomocowej wyniosła ponad 635 tysięcy osób. Natomiast w 2023 roku - niemal 200 tysięcy osób" - dodaje Paweł Siedlecki.

Legalność pobytu uchodźców z Ukrainy w Polsce reguluje nowelizacja ustawy przyjęta w ubiegłym tygodniu przez Senat. Zgodnie z tymi przepisami uchodźcy z Ukrainy mogą korzystać z dodatkowych uprawnień do 30 czerwca 2024 roku. Chodzi między innymi o swobodny dostęp do polskiego rynku pracy, prawo do korzystania ze świadczeń rodzinnych i opieki medycznej. Ukraińcy mogą też podejmować i wykonywać działalność gospodarczą na takich samych zasadach, co obywatele polscy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty