Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Ursula von der Leyen. Fot. wikipedia.org/wiki/Ursula_von_der_Leyen
Ursula von der Leyen. Fot. wikipedia.org/wiki/Ursula_von_der_Leyen
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premierzy Włoch, Kanady i Belgii przyjechali do Kijowa w drugą rocznicę pełnowymiarowej rosyjskiej agresji na Ukrainę.
W planach mają rozmowy z ukraińskimi władzami. Ursula von der Leyen napisała mediach społecznościowych, że jest w Kijowie, by upamiętnić drugą rocznicę wojny na Ukrainie i uczcić wyjątkową postawę narodu ukraińskiego stawiającego opór rosyjskiej agresji. Napisała: "dziś bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy z Ukrainą - finansowo, ekonomicznie, militarnie, moralnie. Tak długo, aż ten kraj będzie w końcu wolny".

Z przewodniczącą Komisji Europejskiej pociągiem z Polski do Kijowa przyjechali premierzy: Włoch - Giorgia Meloni, Kanady - Justin Trudeau i Belgii - Alexander De Croo.

Dwa lata temu, Rosja rozpoczęła agresję na Ukrainę na pełną skalę. Ukraińcom
udało się wówczas odeprzeć atak na Kijów, wyzwolić część zajętych terytoriów, ale Rosjanie wciąż okupują część wschodnich i południowych obwodów. W ostatnich miesiącach zintensyfikowali ofensywę. Ukraińskiej armii doskwierają braki w zaopatrzeniu - chodzi o broń i amunicję.
Relacja Sylwii Białek [IAR]
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty