Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / Senlay (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Senlay (CC0 domena publiczna)
Dziś w Kościele Katolickim Niedziela Dobrego Pasterza oraz 61. Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. To inicjatywa papieża Pawła VI.
To niedziela szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie, modlitwy za tych, którzy są wybrani przez święcenia - mówi ksiądz Daniel Grocholewski.

Dziś widzimy jak konieczna jest i potrzebna modlitwa za kapłanów. Jak wielu spośród nas przeżywa różnego rodzaju kryzysy, jak my potrzebujemy się chwycić czasem przykładu dobrego księdza, jak potrzebujemy właśnie takiego, który będzie tym dobrym pasterzem dla nas. Będzie miał dla nas czas, będzie miał dla nas siłę - mówi ks. Grocholewski.

Bez wsparcia, Wspólnoty nie będą się rodzić nowe powołania, ani te powołania nie będą skuteczne - dodaje ksiądz Grocholewski.

Czasem mówi się tak w modlitwie, że prosimy o nowe święte i liczne powołania i o tą świętość kapłanów musimy się wszyscy modlić i prosić Pana Boga, żeby oni natchnieniem Dobrego Pasterza od niego brali wzór i tylko i wyłącznie od niego - dodaje ks. Grocholewski.

Niedziela Dobrego Pasterza przypada co roku w czwartą Niedzielę Wielkanocną.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty