Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Związek Nauczycielstwa Polskiego zaapelował do minister edukacji o nienakładanie kolejnych obowiązków na nauczycieli.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz zwrócił uwagę, że pedagodzy muszą wykonywać coraz więcej zadań, wykraczających poza ich obowiązki.

- Patrząc na to, co dzieje się w szkole, mamy wrażenie, że nauczyciel ma kształcić, wykształcić, wychować. Ma także być mediatorem, być psychologiem, być terapeutą. Ma być także animatorem zajęć kulturalnych w szkole i w gminie. Ma być także dostępny 24 godziny na dobę, bo w zasadzie ten czas nauczyciela się nigdy nie kończy - mówił prezes ZNP.

Zdaniem Sławomira Broniarza choć dialog z obecnych rządem i Ministerstwem Edukacji jest nieporównywalnie lepszy niż za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy, to działania resortu edukacji koncentrują się na uczniach, z pominięciem potrzeb nauczycieli.

- Potrzebujemy wsparcia i edukacja potrzebuje wsparcia, ale edukacja nie może ograniczać się tylko do działań na rzecz ucznia. Obok ucznia są także nauczyciele. Chcemy żeby rząd, kuratorzy, samorządy i dyrektorzy stanęli także po stronie nauczycieli - podkreślił Sławomir Broniarz.

Szef największego związku zawodowego nauczycieli przedstawił dane, zgodnie z którymi w ostatnich trzech latach liczba nauczycieli przebywających na urlopie dla poratowania zdrowia wzrosła o 40 procent. Zdaniem Broniarza jest to skutek między innymi zbyt wielu zdań nakładanych na pedagogów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty