Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Od 1 stycznia będziemy mniej płacić za gaz. Zgodnie z decyzją Urzędu Regulacji Energetyki odbiorcy w gospodarstwach domowych zapłacą średnio 4,5 procent mniej niż do tej pory.
- Stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie - powiedziała rzecznik URE Agnieszka Głośniewska.

URE wyjaśnia, że od dziś statystyczny odbiorca w grupie W-1.1 - chodzi o tak zwanych "kuchenkowiczów", czyli osoby używające paliwa gazowego do przygotowania posiłków za gaz - zapłacą o około 1,9 procent mniej - około 40 groszy miesięcznie.

Dla średniego zużycia przez odbiorców grupy W-2.1 - używających gazu także do podgrzewania wody - płatność ulegnie obniżeniu o 2,7 procent i wyniesie 2,40 złotych za miesiąc. Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa, to jest ogrzewających także mieszkania gazem. Dla tej grupy płatności spadną o 2,9 procent, to jest około 7,4 złotych miesięcznie.

Urząd wyjaśnił, że do obniżki przyczyniły się niskie ceny gazu na warszawskiej Towarowej Giełdzie Energii.

Ceny gazu w zatwierdzonych przez URE taryfach PGNiG OD były obniżane od stycznia 2020 roku o 2,9 procent, od lipca 2020 roku o 10,6 procent, a od stycznia tego roku - o kolejne 4,5 procent.
- Stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie - powiedziała rzecznik URE Agnieszka Głośniewska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty