Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 28.02.15
Filmowe gry akcji mają swoich zwolenników, chwalących intensywne doznania rodem z kinowego ekranu. Przeciwnicy wytykają, że rozgrywka jest zazwyczaj krótka i właściwie po przejściu gry jedyne co z nią można zrobić, to dać się zakurzyć na półce. The Order: 1886 ma wszystkie wady i zalety gatunku: cena jest premierowa, ale jak zapewnia Andrzej Kutys, sama gra jest naprawdę przyjemna. Do naszej redakcji trafiła też kolejna produkcja z uniwersum Dragon Ball z podtytułem XenoVerse. Fan serialu Jarek Gowin przyznaje, że ten tytuł może być niezłym prezentem dla najbardziej zagorzałych maniaków uniwersum - i właściwie tylko dla nich. Nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis przekonuje, że powstanie programu, który sam się uczy nie musi od razu oznaczać buntu maszyn - jakoś nie jesteśmy tego pewni. W tym Giermaszu tradycyjnie też sprawdzamy, co dzieje się w polskich studiach tworzących gry - czyli jak zawsze zapraszamy eksperta, naczelnego portalu HCgamer Michała Króla. W dziale Stare, ale jare przypominamy kolejną klasyczną grę - Wings - która doczekała się wersji zremasterowanej, więc nie będziecie musieli szukać oryginału z 1990 roku.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 7 marca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 10 marca od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 21.02.15
Praca w Departamencie Śmierci to nie jest łatwe zadanie: sprawdzamy, jak poradził sobie Manny Calavera - agent podróży w zaświatach - w odnowionej wersji świetnej, klasycznej przygodówki Grim Fandango Remastered. Andrzej Kutys "tańczy ze śmiercią" i mimo pewnych zastrzeżeń, gorąco poleca. A Jarek Gowin zaczął kolekcjonować starogreckie amfory... Czyli odpalił naprawdę dobrą platformówkę akcji Apotheon. Sprawdźcie sami - to naprawdę wygląda jak ożywiony malunek z jakiegoś "garnka". Ale uwaga, bo w tym tytule śmierć czyha na każdym kroku. Obie gry dostaliśmy od sklepu www.gog.com. W tym programie niezmiennie pojawiają się eksperci: Michał Król, naczelny portalu HCgamer.pl wie wszystko, co dzieje się w polskich studiach tworzących gry - i w tym Giermaszu oczywiście kolejna dawka najnowszych informacji, na jakie produkcje warto zwrócić uwagę. A nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis przyniósł... ożywioną Barbie. No, może nie dosłownie, ale - jak się okazuje - również ta ikona lalki musi dostosować się do nowych czasów. W dziale Stare, ale jare przypominamy Gods.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 28 lutego o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 3 marca od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 14.02.15
Jakoś tak się złożyło, że w tym Giermaszu recenzje dwóch gier wydanych przez giganta branży, czyli Ubisoft. Za Grow Home Andrzej Kutys będzie chwalić: gdy korporacja pozwala na nieco luzu swoim pracownikom, a ci dają upust fantazji tworząc nietypową grę o małym robociku i jego wspinaczce wprost do nieba. Chociaż to produkcja nie dla wszystkich. Ale za wydanie odświeżonej mega-klasycznej gry Heroes of Might & Magic III: HD Edition Jarek Gowin - wielki fan oryginału - chwalić nie będzie. Trochę za mało się zmieniło, aby usprawiedliwić raz, cenę, dwa, wymagania sprzętowe. W kąciku technologicznym Radek Lis ma najnowsze informacje o tym, co jest na topie w branży technologicznej. Gry to także zjawisko popkultury, w dziale Granie po polsku dyskutujemy z naszym ekspertem Michałem Królem z portalu HCgamer (oprócz oczywiście przedstawienia newsów z naszej branży) o przesuwaniu granic makabry na przykładzie gry Hatred. W Stare ale jare Grim Fandango - to pierwszy przypadek, gdy najpierw opowiemy o tej grze jako skamielinie - by wkrótce zrecenzować dopiero co wydanego remastera tej świetnej przygodówki.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 21 lutego o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 24 lutego od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ #126-Program z 07.02.15
Doczekaliśmy się wreszcie: pierwsza duża polska tegoroczna premiera, Dying Light naprawdę nam się spodobała. Jarek Gowin spędził jakże przyjemne chwile hasając po dachach i tłukąc zombie, albo wiejąc przed nimi gdzie pieprz rośnie. A Andrzej Kutys ograł reedycję na konsole nowej generacji, poprawioną technicznie wersję zwariowanego sandboxa Saints Row IV z dopiskiem Re-Elected oraz nowy dodatek (można go też kupić osobno) Gat out of Hell. "Podstawka" w wersji na poprzednią generację zebrała niezłe noty i wciąż jest przyzwoitym kawałem sandboxa, ale - choć to bardziej opinia niż recenzja - nie musi przekonać każdego. Rozmawiamy także o nowych technologiach, nasz ekspert Radek Lis opowie między innymi o nowym, flagowym smartfonie Samsunga (w czasie rozmowy wspominamy też o zdjęciach z zeszłorocznego CeBIT-u, znajdziecie je w dziale Technologie). Z Michałem Królem z portalu HCgamer.pl "Gramy po polsku" - w sklepach pojawiła się też inna polska gra, "pirackie RPG" Raven's Cry. Niestety... W dziale Stare, ale jare przypominamy serię Might & Magic.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 14 lutego o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 17 lutego od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.