Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2020
Giermasz #424
Giermasz #424
GIERMASZ-Program z 28.11.20
Cała redakcja zakasała rękawy i gra we wszelkie możliwe gry, dodatki, na wszelkich możliwych platformach. Michał Król (na next-genie) znakomicie się bawił scenariuszem dla jednego gracza Call of Duty: Black Ops Cold War. Oczywiście to tylko "przystawka" do dania głównego, czyli równie udanej kolejnej odsłony sieciowej strzelanki. Andrzej Kutys poleca ekskluzywne dla Switcha Hyrule Warriors: Age of Calamity: potyczki z setkami wrogów to tu norma. A jak chcecie "straszaka", to zdaniem Jarka Gowina kolejna gra z cyklu The Dark Pictures Anthology: Little Hope twórcom się udała. Porozmawialiśmy także o next-genowej odsłonie udanego thrillera psychologicznego czyli polskiej grze Observer: System Redux. Ruszyliśmy także na pola, Łukasz Rabikowski chwali dodatek do hitowej gry farmerskiej Farming Simulator 19: Alpine Farming Expansion. Poza recenzjami, dwa kąciki: przegląd nowości technologicznych przygotował Radek Lis. A Michał Król sprawdził, co dzieje się u polskich twórców.
PlayStation 5
PlayStation 5
GIERMASZ-Program z 21.11.20
I to ruszamy dosłownie, bo zaczynamy od recenzji zręcznościowej ścigałki o wyścigach w błocie. DiRT 5 bardzo się Michałowi Królowi podoba. Ale i dla odmiany mamy recenzję gry na konsolę, która nie bierze udziału w next-genowym wyścigu. Sakuna: Of Rice and Ruin na Switchu - Andrzej Kutys chwali to specyficzne połączenie gry RPG i... farming simulatora. A jeżeli lubicie rozgrywki sieciowe, to Jarek Gowin zaprasza do testowania dodatku do udanej strzelanki. Destiny 2: Poza Światłem wprowadza bardzo ciekawe elementy do rozgrywki. I ta pogoda... Tak w ogóle, to dwie sieciowe gry w tym Giermaszu. Łukasz Rabikowski zachwyca się wykreowanym niesamowitym światem - ale i zwraca uwagę na problemy trapiące konsolową odsłonę Black Desert Online (testujemy najnowszą wersję obecnej już od kilku lat na rynku produkcji). Poza tym, Radek Lis sprawdził nowości technologiczne a Michał Król przygotował kącik Gramy po polsku. Aha - oczywiście witamy w redakcji PlayStation 5.
Xbox Series X
Xbox Series X
GIERMASZ-Program z 14.11.20
Nazwa zobowiązuje - tak się złożyło, że dwie gry z otwartym światem przygotowane przez zespoły Ubisoftu recenzujemy. I obie bardzo polecamy. Andrzej Kutys wyruszył na wyprawę ze wczesnośredniowiecznym plemieniem wikingów, Assassin's Creed Valhalla pozwala zatopić się w tym bardzo fajnie wykreowanym świecie. Tylko czasu trzeba dużo zarezerwować! Również osadzone w futurystycznym Londynie (zabawne, że w AC Valhalla mamy i średniowieczny Lunden) Watch Dogs Legion zdaniem Michała Króla to "piaskownica" dająca mnóstwo możliwości i przyjemności. Z kolei Jarek Gowin z radością wrócił do świetnej strzelanki, dodatek do Doom Eternal: The Ancient Gods, Part One DLC to udane rozszerzenie świetnej gry. Nie da się też ukryć, że w redakcji witamy next-geny, na początek oczywiście Xbox Series X (za tydzień konkurencja, zgodnie z datami premier). I jeszcze polecamy kącik technologiczny w którym prym wiedzie nasz ekspert Radek Lis.
Giermasz #421
Giermasz #421
GIERMASZ-Program z 07.11.20
Końcówka roku tradycyjnie to czas wielkich premier. Oczywiście już za chwileczkę, już za momencik odpalimy next-genowe konsole, ale są firmy, które nie bacząc na to, spokojnie uprawiają swoje poletko. I tak w Giermaszu recenzja remastera Pikmin 3 Deluxe. Andrzej Kutys zwraca uwagę, że niezależnie od oprawy graficznej, mechanizmy rozgrywki zaprojektowano doprawdy świetnie. Jarek Gowin tymczasem sprawdził swoje siły - i cierpliwość - w doskonałej polskiej zręcznościowej grze Ghostrunner. Mamy także przetestowaną kolejną odsłonę serii o japońskiej mafii. Gdy wcześniej można je było zaliczyć raczej do gier akcji, tak Yakuza: Like a Dragon w opinii Bartka Czetowicza gatunkowo jest jRPG. Co niektórych zachęci, a niektórych niekoniecznie. Michał Król sprawdził oczywiście, co dzieje się w polskiej branży gier. A nasz ekspert Radek Lis opowiada o nowościach technologicznych.