Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Jeżeli rolnicy to grupa przestępcza, to ja jestem jej szefem - mówi Edward Kosmal, szef komitetu protestacyjnego rolników i kandydat do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Jeżeli rolnicy to grupa przestępcza, to ja jestem jej szefem - mówi Edward Kosmal, szef komitetu protestacyjnego rolników i kandydat do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Jeżeli rolnicy to grupa przestępcza, to ja jestem jej szefem - mówi Edward Kosmal i zapowiada, że ciągniki znów wyjadą na ulice Szczecina.
Szef komitetu protestacyjnego rolników i kandydat do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości uważa, że rolnicy, którzy we wtorek usłyszeli zarzuty o ustawianie przetargów na zakup ziemi i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, są niewinni.

- To prowokacja polityczna - twierdzi Kosmal. - Próbuje się dziś przedstawić ich w oczach społeczeństwa jako zorganizowaną grupę przestępczą. Ja jestem szefem tej grupy przestępczej, bo przez 77 dni na Wałach Chrobrego broniliśmy polskiej ziemi.

Jedenastu rolników spod Pyrzyc i były pracownik Agencji Nieruchomości Rolnych zostali zatrzymani we wtorek. Dwóch rolników przyznało się do winy. Według Kosmala, to wynik tego, że przebywali w areszcie w trudnych warunkach. Jeden z rolników jest ciężko chory.

Rolnicy planują protest w obronie zatrzymanych kolegów w poniedziałek w południe.
- To prowokacja polityczna - twierdzi Kosmal.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty