Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Szpital w Zdunowie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Szpital w Zdunowie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Audyt szpitala w szczecińskim Zdunowie zawiera błędy - uważają chirurdzy z tej placówki. Ich zdaniem, został on źle przeprowadzony. Lekarze przede wszystkim nie zgadzają się z zarzutem, że przeprowadzają zbyt mało operacji.
Z dokumentu wynika m.in., że w budynku jest za mało łóżek, przez co bloki operacyjne są wykorzystywane w niewielkim stopniu.

Jak podkreśla prof. Tomasz Grodzki, audytorzy - pomimo sugestii - nie wzięli pod uwagę, że operacja nie trwa jedynie od momentu cięcia do zaszycia pacjenta, a obejmuje także czas przygotowania chorego do zabiegu, jego wybudzenia i dezynfekcji sali, a to trwa minimum dodatkową godzinę. Stąd takie rozbieżności - tłumaczy Grodzki.

- Tu nie ma znikomej liczby operacji. Dziennie odbywa się ok. 30 zabiegów operacyjnych. To powoduje, że kończymy ok. godz. 14. Przedtem na tych pięciu salach kończyliśmy ok. godz. 18-19. To oznaczało nadgodziny, dodatkowy personel, dodatkowe koszty. W tej chwili tego nie ma - mówi profesor.

Jak dodaje dr Dariusz Kozerawski, ordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, na liczbę operacji wpływa przede wszystkim niewystarczające finansowanie ze strony NFZ.

- W tej chwili, poprzez budowę nowego bloku, mamy więcej sal operacyjnych, wiec moglibyśmy, i to cały czas zgłaszamy Funduszowi, wykonywać dużo więcej operacji. Mamy odpowiednią ilość personelu, chirurgów, którzy byliby w stanie to wykonać. Jest kwestia wysokości kontraktu - uważa dr Kozerawski.

Szpital w Zdunowie ma 21 mln zł długu. Co miesiąc jego zobowiązania rosną o 1,5 mln zł. O tym, czy placówka zostanie połączona ze szpitalem przy ul. Arkońskiej zdecydują wojewódzcy radni na sesji, która jest zaplanowana na 15 listopada. Do takiej fuzji dąży zarząd województwa zachodniopomorskiego.
- Tu nie ma znikomej liczby operacji. Dziennie odbywa się ok. 30 zabiegów operacyjnych - mówi prof. Tomasz Grodzki.
- W tej chwili, poprzez budowę nowego bloku, mamy więcej sal operacyjnych, wiec moglibyśmy, i to cały czas zgłaszamy Funduszowi, wykonywać dużo więcej operacji - mówi dr Dariusz Kozerawski, ordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty