Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
To dla nas zwiększenie obrotów i dostosowanie do obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa - mówią restauratorzy z alei Jana Pawła II w Szczecinie. Mieszkańcy z kolei martwią się o miejsca parkingowe.
We wtorek szczecińscy radni zdecydowali o tym, że ogródki gastronomiczne staną na jezdni alei Jana Pawła II. Chodzi o odcinek między placem Grunwaldzkim a placem Lotników. Restauratorzy będą mogli zająć jeden pas ulicy.

To pomysł samych przedsiębiorców, którzy prowadzą restauracje w tym rejonie. Napisali w tej sprawie pismo do prezydenta Szczecina.

- Chcą oni jednak minimalnie zmienić projekt zaakceptowany przez radnych - mówi Krzysztof Rachwalski, właściciel restauracji "Spotkanie". - Chcielibyśmy, żeby chodnik był do dyspozycji gastronomii, żeby były dwa metry dla pieszych i żeby został jeden pas na parking równoległy. Po to, żeby goście, którzy przyjeżdżają po jedzenie na wynos, mogli spokojnie zaparkować i żeby nie skłócili się do końca z sąsiadami, którzy parkują przed kamienicami. Chcemy znaleźć złoty środek.

Mieszkańcy obawiają się braku miejsc parkingowych. - Myślę, że ogródków nigdy za dużo. Tylko nie, jakby potem był problem z parkowaniem. Ludzie chyba są najważniejsi. Ludzie chcieliby skorzystać z takich dobrodziejstw. Nie dziwię się też tym, którzy trzymają tu samochody, że będą mieli pretensje. Najlepsze byłyby parkingi podziemne. Wybudowanie ich to duży koszt i to trwa w czasie, ale w którymś momencie chyba się zapętlimy - mówią szczecinianie.

We wtorek radni zdecydowali też o 90-procentowych ulgach w opłatach dla restauratorów, za wystawienie ogródka.
- Chcą oni jednak minimalnie zmienić projekt zaakceptowany przez radnych - mówi Krzysztof Rachwalski, właściciel restauracji "Spotkanie".
Mieszkańcy obawiają się braku miejsc parkingowych.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty