Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Prezydent Andrzej Duda. źródło: prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda. źródło: prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że bon turystyczny, to nie tylko pomoc dla polskich rodzin, ale także dla całej branży turystycznej.
W sesji Q&A internauci mieli możliwość zadawania pytań, w komentarzach pod wpisem na profilu prezydenta, w mediach społecznościowych. Andrzej Duda, odpowiadając na jedno z nich przypomniał, że bon turystyczny ma wynosić 500 złotych na każde dziecko.

- Ja uważam, że jeżeli rodzina otrzyma 500 zł czy 1000 zł, czy tylko 500 zł na dziecko, to jednak są to konkretne pieniądze, które pomogą w wakacjach i zostaną skierowane do polskiej branży turystycznej. Chodzi o to, żeby wesprzeć polską branżę turystyczną. Wydawało nam się, że wsparcie jej przez rodziny będzie tutaj wyjściem właściwym - mówił prezydent.

Bon turystyczny, zgodnie z zapowiedziami, będzie miał postać cyfrową, a pieniądze będą wypłacane podmiotom z branży turystycznej, nie będą trafiały w gotówce do rodziny.

Questions and Answers (Q&A), czyli pytania i odpowiedzi, to spotkanie, które odbywa się w internecie pomiędzy społecznością sieci a konkretną osobą.
- Wydawało nam się, że wsparcie jej przez rodziny będzie tutaj wyjściem właściwym - mówił prezydent.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty