Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
O prawidłowej diecie, higienie i aktywności fizycznej uczyły się w czwartek dzieci w Komarowie pod Goleniowem. Odbyło się tam spotkanie uczestników sportowej półkolonii z przedstawicielem NFZ-u, który tłumaczył, w jaki sposób należy dbać o zdrowie.
- Żeby być zdrowym trzeba myć ręce i zęby, zdrowo się odżywiać. W piłkę ręczną warto grać dla sportu, tak dla zabawy - mówili najmłodsi.

- Chodzi o to, aby ten sport współgrał ze zdrowym stylem życia - zapewniał Piotr Bromber, pełniący obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- My od 2012 roku generalnie prowadzimy zajęcia z piłki ręcznej, oprócz tego robimy sporo różnych wydarzeń, które mają właśnie związek z tym wszystkim, co jest ważne dla sportowca, czyli higieniczny tryb życia, zdrowe odżywianie - podkreśla Anna Biały, koordynatorka Enea Handball Akademia.

NFZ zapowiedział, że takie spotkania będą odbywać się częściej. Ma to być sposób na przekazanie wiedzy dzieciom, które nie mieszkają w dużych miastach.
O prawidłowej diecie, higienie i aktywności fizycznej uczyły się w czwartek dzieci w Komarowie pod Goleniowem.
O prawidłowej diecie, higienie i aktywności fizycznej uczyły się w czwartek dzieci w Komarowie pod Goleniowem. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
O prawidłowej diecie, higienie i aktywności fizycznej uczyły się w czwartek dzieci w Komarowie pod Goleniowem. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty