Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Kościół zwraca się do wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. W niedzielę podczas nabożeństw odczytywany jest apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.
Niestety, jest wiele przykładów nieprzestrzegania restrykcji sanitarnych - powiedział ksiądz Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie. - W sklepach, miejscach, gdzie się publicznie gromadzimy można odnieść wrażenie, że zapominamy o tym, że jest pandemia. Liczba zakażeń znowu rośnie. Maseczki, dystans społeczny - to ważne, żeby to podkreślać.

Przestrzeganie zaleceń jest sprawdzianem postawy obywatelskiej - dodał ksiądz Parfianowicz. - Muszę uszanować drugiego człowieka i zachęcam, żeby patrzeć w ten sposób. I nawet dla niego powinienem założyć tą maseczkę czy zachować dystans. Możemy jedynie apelować, żeby to dotrzymywać. Stosujmy się do tego.

W apelu Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski napisał między innymi, że wakacyjny czas może osłabić naszą czujność. W trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych apeluje o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.
Niestety, jest wiele przykładów nieprzestrzegania restrykcji sanitarnych - powiedział ksiądz Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie.
Przestrzeganie zaleceń jest sprawdzianem postawy obywatelskiej - dodał ksiądz Parfianowicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty