Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Spacer śladem gwiaździstego Szczecina, gra rodzinna czy koncert online - to tylko niektóre atrakcje ostatniego dnia "Święta Śródmieścia". Impreza wystartowała w piątek.
"Gwiaździsty Szczecin z Gosią Dudą" - czyli spacer z przewodniczką rozpocznie się o godzinie 11:00 przy Placu Grunwaldzkim. To będzie trasa z symbolami gwiazd i słońca w roli głównej.

- Mogą w nie wziąć udział całe rodziny, również z małymi dziećmi - zapewnia Paulina Stok-Stocka ze stowarzyszenia Oswajanie Sztuki. - Będzie właśnie takie oprowadzenie po gwiaździstych placach. O godzinie 13:00 rusza gra rodzinna, śladem kobiet, które po 1945 roku budowały Szczecin. Wydarzenie startuje przy Alei Wojska Polskiego przy dawnej Ścianie Płaczu. Natomiast po południu o godzinie 17:00 startujemy z pokazem filmów w galerii "Obrońców Stalingradu 17". Będzie to film "Śmietnisko" - dokument pokazujący współpracę artysty z najuboższym mieszkańcami Rio de Janeiro.

Finał imprezy o godzinie 19:00, wtedy odbędzie koncert zespołu Dynasonic, który będzie można śledzić w sieci.
- Mogą w nie wziąć udział całe rodziny, również z małymi dziećmi - zapewnia Paulina Stok-Stocka ze stowarzyszenia Oswajanie Sztuki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty