Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Gdyby szczepionki przeciwko grypie były dostępne, miasto zaszczepiłoby nauczycieli - tak na interpelację radnego Koalicji Obywatelskiej Bazylego Barana odpowiada zastępca prezydenta Szczecina.
Radny zauważył, że nauczyciele są grupą podwyższonego ryzyka. Zasugerował także, by szczepionki zakupić w niemieckich hurtowniach, skoro w Polsce jest w tym problem.

Krzysztof Soska odpowiada, że miasto już wcześniej planowało zaszczepić pracowników oświaty, przeprowadziło nawet ankietę. Wynikało z niej, że z preparatów chce skorzystać niewiele ponad 20 procent pracowników. Miasto próbowało znaleźć także wykonawcę programu szczepień, to się jednak nie udało z powodu braku preparatów. Soska dodaje, że zakup szczepionek w niemieckich hurtowniach nie jest możliwy, jest to sprzeczne z ustawą, która to reguluje.

Szczepionki udało się sprowadzić dla szczecińskich seniorów, którzy zostali zaszczepieni w ramach miejskiego programu profilaktycznego. Zainteresowanie jednak było ogromne i wszystkie preparaty zostały już wykorzystane - mówi Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta.

- Program miejski już się wyczerpał. Szczepionki zostały rozdysponowane w przychodniach z którymi mieliśmy podpisane umowy. I albo już zostały wykorzystane, osoby chętne zostały zaszczepione, albo na te szczepionki czekają. W każdym razie zapisy już się zakończyły - mówi Sadowski.

Miasto dla seniorów kupiło prawie 7 tysięcy szczepionek.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty