Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Szerokich konsultacji z mieszkańcami nie było, chcemy by miasto zmieniło swoje plany - tak o planowanej modernizacji ul. Bolesława Śmiałego mówił przewodniczący Rady Osiedla Turzyn.
Kością niezgody jest tu ograniczenie o kilkadziesiąt procent liczby miejsc parkingowych - tzw. parkowanie skośne ma być zastąpione równoległym. Przeciwko takim planom jest jeden z mieszkańców, Władysław Uścinowicz zebrał ponad 300 podpisów mieszkańców.

- Jak chodziłem i zbierałem podpisy, nikt nie wiedział o jakiejkolwiek konsultacji - powiedział Uścinowicz.

Miasto tłumaczy, że zmiany były konsultowane z mieszkańcami przez Radę Osiedla Turzyn. Jej przewodniczący - Zbigniew Zaucha - w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji"
powiedział w czwartek, że było to dwa lata temu.

- Wtedy był inny skład rady, który pozytywnie opiniując plany wziął pod uwagę głównie remont chodników czy tworzenie bezpiecznych przejść dla pieszych - dodał przewodniczący. - Rada nie przeprowadzała żadnych konsultacji. Rada tylko opiniowała i przy naszej wiedzy, jaką wtedy mieliśmy, wydawało się, że robimy dobrze.

Modernizacja ul. Bolesława Śmiałego ma kosztować ok. 10 mln zł, na przetarg wpłynęło 8 ofert, trwa ich analiza. Jak wynika z pism Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, do mieszkańców, zmiana planów nie wchodzi w grę, ponieważ strategia miasta zakłada ograniczenie ruchu samochodów w centrum. By rozwiązać brak miejsc do parkowania, ZDiTM zaleca - tu cytat z pisma Zarządu - "mieszkańcy mogą podjąć czynności wykorzystania bądź przystosowania własnych nieruchomości".
Przeciwko takim planom jest jeden z mieszkańców, Władysław Uścinowicz zebrał ponad 300 podpisów mieszkańców.
Miasto tłumaczy, że zmiany były konsultowane z mieszkańcami przez Radę Osiedla Turzyn. Jej przewodniczący Zbigniew Zaucha w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" powiedział dziś, że było to 2 lata temu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty