Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Ma zaledwie 13 miesięcy a większość swojego krótkiego życia spędziła w szpitalach. I wciąż o to życie musi walczyć. Michalinka z Bielkowa w Zachodniopomorskiem urodziła się ze skomplikowaną wadą serca, wymaga niezbędnej operacji w Niemczech, ale potrzebne są pieniądze - 200 tys. złotych.
Rodzice dziecka prowadzą zbiórkę w sieci. - Brakuje jeszcze 70 tys. zł - mówi Hubert Kiszka - tata dziewczynki, który rozmawiał z nami wraz z małą siostrą Michalinki, Hanią.

- Wszystko zaczęło się w maju 2019 roku. Normalne serduszko ma dwie komory. Serce naszego dziecka będzie miało tylko jedną komorę i będzie musiało bić krew za dwie zdrowe u normalnego człowieka. Właściwie to leczenie, które zostało zaproponowane naszej córeczce, to nie jest leczenie, które spowoduje, że ona wyzdrowieje. To jest leczenie paliatywne, żeby mogła przeżyć jak najdłużej.

- Michalinka jest kochana. Uśmiecha się. Lubi się bawić - mówi jej siostra, Hania.

- Gdyby nie ta operacja, dziecko nie ma szans na przeżycie. Niewidoczne jest to, co bije pod ciałem malutkiej Michasi, ale to jest serduszko, które chciałoby bić jak najdłużej - dodaje tata, który przyznaje, że łzy w jego oczach pojawiają się często.

Operacja miałaby się odbyć w styczniu 2022 roku. Do tego czasu Michalinka musi przejść jeszcze jeden zabieg. Jednak tylko do końca marca można wysłać zgłoszenie do niemieckiej kliniki, by zarezerwować termin operacji.

Zbiórka trwa na portalu siepomaga.

Licytacja przedmiotów na pomoc dla Michalinki.
Michalinka z Bielkowa w Zachodniopomorskiem urodziła się ze skomplikowaną wadą serca, wymaga niezbędnej operacji w Niemczech, ale potrzebne są pieniądze - 200 tys. złotych.
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty