Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
Wkrótce drastyczna podwyżka cen ciepła zawiniona przez krótkowzroczną, błędną politykę prezydenta Szczecina - mówił na konferencji prasowej przed siedzibą Szczecińskiej Energetyki Cieplnej szef parlamentarnego zespołu do spraw suwerenności energetycznej poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Rzecznik prezydenta Szczecina odpowiada na to, że Piotr Krzystek nie komentuje politycznych wystąpień.
Wizyta posła Kowalskiego to pokłosie decyzji większości radnych KO i Bezpartyjnych, którzy w listopadzie ubiegłego roku zgodzili się na dofinansowanie spółki New Cogen. Ta chce przebudować Elektrociepłownię Dąbie. Polityk zwraca uwagę, że i SEC i New Cogen to spółki z większościowym kapitałem niemieckiego koncernu E.ON. który buduje Nord Stream 2.

- Mieszkańców Szczecina czekają gigantyczne podwyżki cen ciepła - za to odpowiedzialny jest Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Polityka, która doprowadzi do tego, że będziemy wybierać rosyjski gaz z Nord Stream 2 a nie, polski węgiel, prowadzi do gigantycznych kosztów - mówi Kowalski.

Poseł Kowalski podkreślał, że przyjechał wesprzeć radnego Solidarnej Polski Dariusza Mateckiego, który wspólnie z klubem PiS chciał powstrzymać dofinansowanie spółki New Cogen 6 milionami z kasy miasta. Polityk zwracał też uwagę na zagrożenie dla elektrowni Dolna Odra w związku z propozycjami unijnej polityki klimatycznej. Zapowiedział zorganizowanie spotkania w tej sprawie ze związkowcami, załogą i samorządowcami.
Relacja Andrzeja Kutysa [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 10 komentarzy

GIGANTYCZNE podwyżki cen prądu już mamy
GIGANTYCZNE podwyżki cen gazu tez już mamy
GIGANTYCZNĄ inflację również mamy
i to wszystko dzięki dzięki PiS
Dziękujemy Ci, PiS-ie
Oczy Kowalskiego nie mogą kłamać.
Znowu bicie piany i straszenie, że ciepło w Szczecinie może pochodzić tylko z "polskiego wyngla narodowego" . Ten pan chyba nie wie ile było ostatniej zimy awarii w EC Pomorzany i EC Szczecin Gdańska i gdyby nie rezerwowa EC przy ul. Marlicza to kiepsko by było . Zawsze warto mieć alternatywę i dywersyfikować źródła zaopatrzenia w cokolwiek. A niby dlaczego nie mamy korzystać z gazu z gazoportu a wkrótce z Baltic Pipe? No ale wiadomo, ten gaz amerykański, katarski albo norweski a nie nasz gaz narodowy.
Skor Kowalskiu pofatygował się z tą informacją, to niech poda termin i wysokość podwyżki, a jak nie wie, to niech wypada do Niemiec na ogórki.
@greg - Bauer przyjmuje tylko kumatych.
GIGANTYCZNY SYF SAMORZĄDOWY PO !
Trzeba zwolnić PO z zarządania Szczecniem !
JUŻ CZAS !
Zasiedziałe ! POwskie KOwskie LPG SLD NIEzalezne
DZIADY cz.9 !!!!!!!!!!!!!!! lub dalej koleśiostwo
Da!
Ciekawe że Kowalski widzi przyszłe podwyżki ciepła a nie widzi obecnych cen paliw czy prądu. Jak myślicie, dlaczego?
@Nikt - bo on deklarował kiedyś, że "kątynóóje myśl Yakiego" :))
Jak zaczniemy kupować tylko i wyłącznie nasz średniej klasy ale za to prawie najdroższy na świecie węgiel, to dopiero ceny ciepła pójdą w górę! I prądu też - co z resztą już widać. A Dolna Odra niech się zajmie tym, do czego jest powołana - dostarczaniem ciepła. Jak pokazuje ostatnia zima - mają z tym problemy.
Oddaliście to ze frajer niemcom, to macie skutek. Ta nieudolna niemiecka firma, nie dość, że non stop zrywa dostawy ciepła przez wieczne awarie, to jeszcze doi mieszkańców. No cóż dalej wybierajcie tych samych radnych w wyborach i teraz grzecznie płaćcie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty