Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Mieszkańcy ulicy Zagonowej na Pomorzanach nie chcą w swojej okolicy nowego osiedla.
Powstaje tam 9 budynków, a okoliczni mieszkańcy boją się, że cicha dotąd okolica stanie się ruchliwa.

- Nasz spokój został bardzo ograniczony i naruszony. - Kwestionujemy podejście pani deweloper czy pana projektanta wydającego decyzję o pozwoleniu na budowę. Ulica Zagonowa jest uliczką spokojną, nie jest to arteria, którą mogą przejeżdżać dziesiątki, najróżniejszych samochodów - podkreślają mieszkańcy.

Mieszkańcy kwestionują plan zagospodarowania przestrzennego - twierdzą, że deweloper podniósł teren, i jest niebezpieczeństwo, że będzie zalewać ich woda. Deweloper spełnia wymagania miasta dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego, inwestycja jest legalna - mówi Sylwia Cyza-Słomska ze szczecińskiego magistratu.

- Teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą i bliźniaczą. Inwestycja jest zgodna z przepisami, z tym z obowiązującym planem miejscowym - tłumaczy Cyza-Słomska.

Prosiliśmy o komentarz dewelopera, który stawia budynki przy Zagonowej - odpowiedział jedynie, że nie zamierza szeroko komentować tematu, budynki powstają zgodnie z prawem, a wspomniane roszczenia są bezpodstawne, co potwierdził nadzór budowlany.
Relacja Natalii Zaborowskiej.
- Inwestycja jest zgodna z przepisami, z tym z obowiązującym planem miejscowym - tłumaczy Cyza-Słomska.
Relacja Natalii Zaborowskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty