Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

"Anatomia zła". Źródło: www.youtube.com/PISF
"Anatomia zła". Źródło: www.youtube.com/PISF
W piątek do kin w całej Polsce wchodzi najnowszy film Jacka Bromskiego "Anatomia zła" - dzieło fabularne, ale reżyser zapewnia, że będzie można w nim odnaleźć wątki kryminalne lat '90.
Zdjęcia były kręcone m.in. w Afganistanie, ale też na ulicach Szczecina czy w redakcji "Kuriera Szczecińskiego". Jednym z bohaterów filmu jest dziennikarz tej redakcji, który opisuje historię młodego żołnierza, który po powrocie z misji w Afganistanie schodzi na złą drogę i staje się płatnym zabójcą.

W rzeczywistości taka historia nigdy nie miała miejsca, ale Jacek Bromski postanowił wykorzystać nie tylko szczecińską przestrzeń miejską, ale też redakcję "Kuriera" do wzbogacenia fabuły.

W roli dziennikarza wystąpił Krzysztof Czeczot, którego słuchacze Radia Szczecin mogą znać z realizacji takich słuchowisk jak "Błękitna Pustynia" czy "Filip".

Na przedpremierowym pokazie był filmoznawca Jerzy Koralewski. - Bromski zrobił zgrabne kino gatunkowe, które dobrze się ogląda. A w Szczecinie na pewno będzie oglądany jeszcze chętniej, bo nasze miasto nie jest rozpieszczane przez filmowców, a tu zobaczymy Szczecin i ładnie sfilmowany, i równocześnie będący miejscem akcji - mówi Koralewski.

Jacek Bromski jest reżyserem takich filmów jak: "U Pana Boga za piecem" czy "Kariera Nikosia Dyzmy". Obok Krzysztofa Czeczota w "Anatomii zła" zobaczymy Krzysztofa Stroińskiego i Marcina Kowalczyka.

Zobacz także

2014-06-12, godz. 18:45 Historyczne odkrycie z XVIII wieku w Szczecinie [ZDJĘCIA] Fragment Fortu Prusy - jednego z trzech, które niegdyś zabezpieczały miasto odkryli budowlańcy podczas prac przy dawnej pralni wojskowej, przy ul. Głowackiego w Szczecinie. » więcej 2014-06-11, godz. 20:09 Steve Vai we wrześniu wystąpi w Szczecinie Światowej sławy gitarzysta zagra w finale cyklu koncertów inaugurujących otwarcie nowej siedziby Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2014-06-11, godz. 10:55 Czy Teatr Współczesny wyprowadzi się z muzeum? Teatr Współczesny w Szczecinie potrzebuje rozwodu z Muzeum Narodowym. Instytucja nie może dłużej funkcjonować w wynajmowanych pomieszczeniach - przyznali zgodnie goście magazynu "Radio Szczecin na Wieczór". » więcej 2014-06-10, godz. 20:36 Szczecin, jakiego już nie ma Aleksy Pawlak - człowiek, który Szczecin kocha bardziej niż jakiekolwiek inne miasto - pokazuje swoje zbiory w Muzeum Historii Miasta. » więcej 2014-06-10, godz. 12:01 Szczecinianka kręci własną wersję "Małej Syrenki". To nie będzie bajka dla dzieci Studentka łódzkiej filmówki ze Szczecina kręci film o dalszych losach "Małej Syrenki". W Zamku Morąg na Mazurach padł już pierwszy klaps. » więcej 2014-06-09, godz. 13:58 Chcą pokazać, że istnieje uniwersalny język teatru W Szczecinie ruszył Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu. » więcej 2014-06-09, godz. 13:00 Minister wyróżnił szczecińską orkiestrę Szczecińska Baltic Neopolis Orchestra uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Grupa została wyróżniona za zasługi dla polskiej muzyki. » więcej 2014-06-09, godz. 07:19 Muzyka sprzed trzystu lat w szczecińskim kościele [ZDJĘCIA] Ponad trzysta lat temu rozbrzmiewała w Szczecinie, teraz przywołał ją zespół Pomerania Ensemble. Szczecińska grupa wokalno-instrumentalna nagrała płytę z muzyką XVII-wiecznych kompozytorów. Zaprezentowała ją w niedzielę w kościele… » więcej 2014-06-08, godz. 20:25 Mozart i Dvořák na zakończenie IX Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Chóry z Niemiec i Polski wystąpiły w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. W niedzielę zakończył Międzynarodowy Festiwal Chóralny. » więcej 2014-06-08, godz. 08:56 Tak było na Dniach Chemika [ZDJĘCIA] Koncerty m.in. Damiana Ukeje czy zespołu Łąki Łan zakończyły tegoroczne Dni Chemika w Policach. » więcej
460461462463464465466