Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury
"Trochę Kultury" - niedzielny przegląd wydarzeń kulturalnych ma długą i świetną tradycję...

Przez 30 lat [1962-1991] nadawano na lokalnej antenie piętnastominutowy "Szczeciński Notatnik Kulturalny". Redagowali go w kolejnych latach m.in.: Zofia Burska, Józef Bursewicz, Zbigniew Pawlicki, Alina Głowacka, Alicja Maciejowska, Bogdan Wojtczak, Zbigniew Kosiorowski, Jerzy Jurczyk i Halina Lizińczyk. Na krótko [1991-1993] notatnik zmienił nazwę na "Spacer z koniem". Pegaza prowadzali: Halina Lizińczyk i Grzegorz Fedorowski. W 1994 roku dwugodzinna audycja otrzymała szyld "Trochę kultury". Grzegorza Fedorowskiego zastąpił w duecie prowadzącym Andrzej Skrendo, a magazyn zasilała nagraniami Małgorzata Frymus. Po odejściu Haliny Lizińczyk na emeryturę, program prowadziła do 2014 roku Małgorzata Frymus. Od 2003 roku w redakcji pojawił się też Konrad Wojtyła. Obecnie w niedzielne popołudnia witają Słuchaczy Konrad Wojtyła i Agata Rokicka.

Redakcję magazynu "Trochę Kultury" tworzą:
Małgorzata Frymus, fot. Radosław Kurzaj
Małgorzata Frymus, fot. Radosław Kurzaj
Małgorzata Frymus - absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i łódzkiej PWSFTViT. Dziennikarka i publicystka Polskiego Radia Szczecin zajmująca się kulturą. Autorka audycji "Posydeńki". Związana od lat ze Stowarzyszeniem OFFicyna i Zachętą Sztuki Współczesnej.

frymus@radioszczecin.pl
Konrad Wojtyła, fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Konrad Wojtyła, fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
dr Konrad Wojtyła - absolwent filologii polskiej oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. W Instytucie Literatury i Nowych Mediów na Uniwersytecie Szczecińskim obronił rozprawę doktorską. Publicysta, poeta, krytyk literacki. Od ponad 20 lat związany z radiem. Wydał 9 książek. Wraz z Maciejem Meleckim zredagował książkę Rafała Wojaczka "Nie te czasy. Utwory nieznane". Publikował w wielu pismach, w kraju i za granicą. Jego teksty tłumaczono na kilka języków.

wojtyla@radioszczecin.pl
Agata Rokicka, fot. Radosław Kurzaj
Agata Rokicka, fot. Radosław Kurzaj
Agata Rokicka - absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. W Radiu Szczecin od 1989 roku. Zajmuje się szeroko rozumianą tematyką historyczną (w tym także historią regionu). Jest także autorką "Machiny czasu" – audycji, w której prezentuje ważne wydarzenia i postaci historyczne, ludzi kultury, epokowe odkrycia naukowe.

rokicka@radioszczecin.pl
Dorota Zamolska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, dziennikarka Radia Szczecin od 1976 roku. Autorka audycji muzycznych i reportaży społecznych w programach I, II, III i IV Polskiego Radia oraz TVP, a także w publicznych rozgłośniach Kanady, Łotwy i Niemiec. Kreuje najważniejsze działania twórcze w Polsce, m.in. realizację budowy Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Współpracowniczka prof. Jana Szyrockiego w Chórze Akademickim Politechniki Szczecińskiej. Kierując studiem nagrań Polskiego Radia Szczecin, pod Jej opieką merytoryczną nagrywali po raz pierwszy m.in. Leszek Możdżer, Tymon Tymański, Mieczysław Szcześniak, zespoły „Lombard”, „Oddział Zamknięty” czy „Turbo”. Producentka i redaktorka nagrań kilkudziesięciu płyt, m.in. Jana A.P. Kaczmarka, Czesława Niemena, Tadeusza Nalepy, Krystyny Prońko, Zbigniewa Wodeckiego czy Urszuli Dudziak.

zamolska@radioszczecin.pl