Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Koncertem we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki zakończyła się w czwartek akcja „Pod prąd - ze Szczecina do Wrocławia".
W ramach akcji artyści ze Szczecina, Wrocławia, a także goście z Nowego Jorku, Kansas City, i Detroit wystąpili na Dniach Morza w Szczecinie. Później wsiedli na statek i popłynęli do Wrocławia, grając po drodze kilka koncertów

Płynięcie pod prąd, oprócz podstawowego założenia projektu, ma też swoje drugie znaczenie - uważa wokalistka jazzowa Deborah Brown.

- Spowodowanie by jazz był atrakcyjny dla klasycznej publiczności to jak płynąć pod prąd. Kiedy po raz pierwszy usłyszą to na żywo, od razu im się spodoba i przyjdą na kolejny koncert - tłumaczy Deborah Brown.

Już po koncercie, saksofonista Sylwester Ostrowski przypominał, że łączenie jazzu z muzyką klasyczną nie jest nowym zjawiskiem.

- Najważniejsze jest, żeby wychodzić poza ramy i teoretycznie dwa inne światy ze sobą zestawiać. Dawać możliwość współpracy, bo to przede wszystkim rozwija - mówi Ostrowski.

W koncercie łączącym jazz i muzykę klasyczną wzięło udział ponad tysiąc melomanów.

Koncert kończący projekt „Pod prąd - ze Szczecina do Wrocławia" odbył się w sali Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Z artystami jazzowymi na scenie wystąpiła też Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum.
Płynięcie pod prąd, oprócz podstawowego założenia projektu, ma też swoje drugie znaczenie - uważa wokalistka jazzowa Deborah Brown.
Już po koncercie, saksofonista Sylwester Ostrowski przypominał, że łączenie jazzu z muzyką klasyczną nie jest nowym zjawiskiem.
„Pod prąd - ze Szczecina do Wrocławia". Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
„Pod prąd - ze Szczecina do Wrocławia". Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]

Zobacz także

2018-02-22, godz. 18:30 "Zróbmy sobie Paryż", czyli Czarny Kot Rudy świętuje 21. urodziny świętuje 'Czarny Kot Rudy', czyli scena kabaretowa Teatru Polskiego w Szczecinie. Jubileuszowy program został rozpisany na cztery wieczory. Pierwszy, z udziałem Artura Andrusa i Piotra Bukartyka, już w czwartek o godzinie… » więcej 2018-02-22, godz. 09:08 12. odsłona festiwalu podróżniczego startuje w Gryfinie Wyjątkowy czas dla amatorów podróży i niecodziennych historii rozpoczyna się w czwartek w Gryfinie. O godzinie 18.30 inauguracja 12. odsłony Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży 'Włóczykij'. » więcej 2018-02-21, godz. 12:40 Obchody stulecia niepodległości. Koncert w hołdzie Paderewskiemu Uroczysta gala i koncert w hołdzie słynnemu pianiście i kompozytorowi Ignacemu Janowi Paderewskiemu odbędzie się w środę w nowojorskiej Carnegie Hall. W uroczystości, oprócz amerykańskiej Polonii, wezmą też udział przedstawiciele… » więcej 2018-02-21, godz. 12:23 Wielka gala Brit Awards. Kto faworytem? Ceremonia rozdania Brit Awards, czyli najważniejszych nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego, odbędzie się w środę wieczorem w Londynie. » więcej 2018-02-20, godz. 21:28 Historia szczecińskiej "Solidarności" w radiowym studiu S1 [ZDJĘCIA] W Studiu S1 Radia Szczecin odbyła się promocja książki szczecińskiego historyka Roberta Kościelnego 'Wiosna wolnych Polaków'. Przedstawia ona historię Szczecińskiej „Solidarności” od sierpniowych strajków do wprowadzenia stanu… » więcej 2018-02-20, godz. 19:57 Rękopis Kronik Pomorskich zostanie przetłumaczony i wydany [ZDJĘCIA] Odnaleziony pod koniec ubiegłego roku w Schwerinie rękopis Kronik Pomorskich z przełomu XVI i XVII tłumaczony jest na język polski. Dziełem zajmują się pracownicy Książnicy Pomorskiej. » więcej 2018-02-20, godz. 18:50 „Pijani” na scenie Teatru Współczesnego Polska prapremiera spektaklu „Pijani” w reżyserii Norberta Rakowskiego według tekstu Iwana Wyrypajewa już wkrótce na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2018-02-20, godz. 17:10 "Złożymy w końcu hołd ludziom, którzy zaangażowali się w walkę z komunistami" Jaka była rola szczecińskiej Solidarności w obaleniu komuny - odpowiedź na to pytanie padnie we wtorek w studiu koncertowym S1 Radia Szczecin. » więcej 2018-02-20, godz. 10:46 Zabytkowy kościół do remontu XIV-wieczny kościół w Białogardzie przejdzie remont. Świątynia pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny będzie miała odnowione witraże i nowe nagłośnienie. » więcej 2018-02-19, godz. 06:52 Nagrody BAFTA wręczone. Kto zgarnął najwięcej statuetek? Tegoroczne nagrody BAFTA rozdane. Nominowany, polsko-brytyjski 'Twój Vincent' nie otrzymał statuetki w kategorii 'animacja'. Wygrał amerykański musical 'Coco'. » więcej
265266267268269270271