Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Koncert muzyki filmowej pod batutą kompozytora Krzesimira Dębskiego odbył się w szczecińskiej Filharmonii. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Koncert muzyki filmowej pod batutą kompozytora Krzesimira Dębskiego odbył się w szczecińskiej Filharmonii. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Koncert muzyki filmowej pod batutą kompozytora Krzesimira Dębskiego odbył się w szczecińskiej Filharmonii.
Wszystkie utwory łączył jeden motyw - były kompozycjami do filmowych adaptacji prozy Henryka Sienkiewicza. Była więc muzyka z filmów "W pustyni i w puszczy", "Przygody Pana Michała" i oczywiście "Dumka na dwa serca" z filmu „Ogniem i mieczem".

Rok 2016 ustanowiony został Rokiem Sienkiewicza. - Taki koncert to świetny pretekst do przypomnienia sobie jego dzieł - chwalili koncert wychodzący widzowie. - Podobało mi się. To był naprawdę miły wieczór. Idealne podsumowanie kończącego się lata. To przywilej i łaska poznać taką osobę ze sceny na żywo.

Koncert poprowadził należący do najbardziej popularnych i rozpoznawalnych kompozytorów muzyki filmowej Krzesimir Dębski. Utwory wykonała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie z gościnnym udziałem Anny Jurksztowicz.

Krzesimir Dębski lubi przyjeżdżać do Szczecina. - Świetnie się gra w takiej sali. Orkiestra też od razu inaczej się stara. Wszystko jest bardzo sympatyczne - przyznał artysta.

Koncert zakończyła słynna "Dumka na dwa serca" z "Ogniem i mieczem". - Życzę każdemu kompozytorowi, żeby miał takie jeden, dwa utwory, które muszą być na koncercie, których ludzie będą się domagać - dodał Krzesimir Dębski.

W listopadzie w Filharmonii wystąpi syn Krzesimira - Radzimir.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2017-11-15, godz. 15:16 "Książka na wynos" w Ekoporcie Kilkaset książek w ciągu niespełna tygodnia przynieśli Szczecinianie do Ekoportu przy ul. Arkońskiej. To w ramach akcji 'Książka na wynos'. » więcej 2017-11-14, godz. 23:01 "Jestem minimalistą". Plakaty Pluty w Akademii Sztuki [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt plakatów krakowskiego artysty i wykładowcy tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych Władysława Pluty można od wtorku oglądać w Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki w Szczecinie. » więcej 2017-11-13, godz. 23:49 Global Justice Night w Szczecinie. Premiera i spotkanie z Miękusem [ZDJĘCIA] Premiera filmu Krzysztofa Miękusa 'Droga do Man Eater's Bridge' i spotkanie z reżyserem - to najważniejsze wydarzenia Global Justice Night, które w środę odbędzie się w Szczecinie. » więcej 2017-11-13, godz. 16:55 Zmarła Alina Janowska Nie żyje aktorka filmowa i telewizyjna Alina Janowska. Zmarła 13 listopada. Miała 94 lata. » więcej 2017-11-12, godz. 20:22 Artyści Opery na Zamku wyróżnieni Artyści szczecińskiej Opery na Zamku z ministerialnymi wyróżnieniami. Odznaczenia ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego otrzymało pięć osób. » więcej 2017-11-12, godz. 16:27 Boso po piasku, grając na wiadrach. Specjalne warsztaty dla maluchów Najmłodsi szczecinianie, razem ze swoimi rodzicami, przechadzali się w niedzielę 'ścieżką doznań'. To w ramach warsztatów dla dzieci 'Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych'. » więcej 2017-11-11, godz. 22:35 Dzieła Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian. Wyjątkowy koncert i płyta Kompozycje Karola Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w sobotę wieczorem w filharmonii w Szczecinie. Co ciekawe, kompozytor, który tworzył w pierwszych dekadach XX wieku, nie napisał ani jednej nuty na wiolonczelę … » więcej 2017-11-11, godz. 11:48 Prace Beksińskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA] 10 prac Zdzisława Beksińskiego z różnych okresów życia artysty od piątku można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2017-11-11, godz. 08:32 "Polskie drogi do niepodległej" [ZDJĘCIA] Mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, zdjęcia marszałka Józefa Piłsudskiego, ryciny przedstawiające los polskich zesłańców na Syberii. To wszystko można zobaczyć na otwartej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim… » więcej 2017-11-10, godz. 07:50 Absurdy podczas odzyskiwania zrabowanych dzieł sztuki Procedura odzyskiwania zrabowanych podczas wojny dzieł sztuki jest absurdalna, czego przykładem jest sytuacja z obrazem Henryka Siemiradzkiego - mówili goście audycji 'Radio Szczecin na Wieczór'. » więcej
281282283284285286287