Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego w wieku 102 lat. Źródło: www.youtube.com/Mazowiecki Teatr Muzyczny
Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego w wieku 102 lat. Źródło: www.youtube.com/Mazowiecki Teatr Muzyczny
Warszawa pożegnała Danutę Szaflarską. Legendarna aktorka spoczęła w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach. W dorobku artystycznym miała blisko 80 kreacji filmowych i około 100 teatralnych.
Zagrała także w prawie 400 słuchowiskach radiowych. Sławę zyskała między innymi dzięki filmom: "Zakazane piosenki", "Skarb" czy "Pora umierać". Na pogrzeb Danuty Szaflarskiej przyszło wielu wielbicieli jej talentu.

- Od zawsze była wielką aktorką. Była miłą i dobrą osobą. Byłam na ostatnim spotkaniu pani Danuty przy kościele księdza Popiełuszki, tam właśnie na żywo pięknie, ciepło, wzruszająco mówiła. Ileż miała ciepła - wspomina jedna z uczestniczek pogrzebu.

Dzisiejsze uroczystości pogrzebowe miały charakter państwowy. List od prezydenta odczytał minister Wojciech Kolarski.

- Prezydent Andrzej Duda z wielkim smutkiem żegna Danutę Szaflarską, osobę, która tworzyła historię polskiego kina, która była świadkiem historii, zarówno polskiego kina i Polski, debiutowała w 1939 roku, do końca swojego życia była aktywna zawodowo, była otwarta na nowe prądy i wyzwania artystyczne, jednocześnie była osobą pogodną, życzliwą innym - podkreślał Wojciech Kolarski.

Aktorka zmarła 19 lutego w wieku 102 lat.
Wspomnienie Danuty Szaflarskiej: Od zawsze była wielką aktorką. Była miłą i dobrą osobą. Byłam na ostatnim spotkaniu pani Danuty przy kościele księdza Popiełuszki, tam właśnie na żywo pięknie, ciepło, wzruszająco mówiła. Ileż miała ciepła.
Minister Kolarski: - Prezydent Andrzej Duda z wielkim smutkiem żegna Danutę Szaflarską, osobę, która tworzyła historię polskiego kina, która była świadkiem historii, zarówno polskiego kina i Polski, debiutowała w 1939 roku, do końca swojego życia była akt

Zobacz także

2018-09-26, godz. 14:58 Apel o bojkot filmu. "Przykład ohydnej, profanującej sacrum sztuki" Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zaapelowało o bojkot filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler". Zdaniem stowarzyszenia, film jest "przykładem ohydnej, profanującej sacrum sztuki". » więcej 2018-09-26, godz. 12:50 Nowa książka o przygodach Pippi Pończoszanki W Szwecji ukaże się wkrótce nowa książka o przygodach Pippi Pończoszanki. Tym razem postać stworzona przez Astrid Lindgren, zamieni się w romską dziewczynkę i zamieszka, na owianych złą sławą, przedmieściach Sztokholmu. » więcej 2018-09-26, godz. 10:23 Opętany przywódca i ostatnie dni sekty. Premiera "Guru" w Szczecinie Dzieło Laurenta Petitgirarda zatytułowane "Guru" już w najbliższy piątek będzie miało swoją prapremierę na deskach Opery na Zamku w Szczecinie. To opowieść o ostatnich dniach sekty, prowadzonej przez opętanego przywódcę. » więcej 2018-09-25, godz. 22:01 Bill Cosby skazany za molestowanie na minimum 3 lata więzienia Amerykański aktor Bill Cosby spędzi w więzieniu od 3 do 10 lat za molestowanie seksualne koszykarki Andrei Constand. Sąd w stanie Pensylwania orzekł wyrok wobec 81-letniego aktora w sprawie, która dotyczy wydarzeń z 2004 roku. W kwietniu… » więcej 2018-09-25, godz. 17:15 „Wspólne śpiewanie, czyli w chórze siła” Kolejne Zamkowe Forum Kultury już we wtorek w Zamku Książąt Pomorskich. Tym razem tematem forum jest „Wspólne śpiewanie, czyli w chórze siła”. » więcej 2018-09-25, godz. 10:54 Wspólne brzmienia w Szczecinie. Chór "AeMki" i Mikromusic na jednej scenie Zespół Mikromusic, Skubas, Smolik i Chór Akademii Morskiej wystąpili razem w szczecińskiej filharmonii. To w ramach piątej edycji projektu "Wspólne brzmienia". Koncert odbył się w poniedziałek wieczorem. » więcej 2018-09-24, godz. 18:21 "Mój ojciec - sierżant Laluś", czyli spisana historia Żołnierza Wyklętego Był ostatnim w powojennej Polsce Żołnierzem Wyklętym. Zginął w 1963 roku. Historię życia sierżanta Józefa Franczaka opisał jego syn Marek. » więcej 2018-09-24, godz. 16:31 "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego kandydatem do Oscara Członkowie komisji oscarowej zdecydowali, że polskim kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, będzie najnowszy film Pawlikowskiego. » więcej 2018-09-23, godz. 19:55 Gala wręczenia nagród w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego W wielkiej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach trwa finałowa gala I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego imienia Karola Szymanowskiego. Najlepsi wykonawcy wezmą udział w koncercie finałowym… » więcej 2018-09-23, godz. 10:52 Nagrody dla najlepszych aktorów na festiwalu w Gdyni Grażyna Błęcka-Kolska z nagrodą za najlepszą rolę żeńską, a Adam Woronowicz za rolę męską na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. » więcej
236237238239240241242